Sušička AEG AbsoluteCare T8DBE48SC : Recenze

AEG AbsoluteCare T8DBE48SC

AEG AbsoluteCare T8DBE48SC
9.3

Kvalita sušení

9.5 /10

Hlučnost

9.2 /10

Spotřeba

9.3 /10

Cena/výkon

9.1 /10

Výhody

 • Snadná manipulace
 • Dobrá hodnota spotřeby
 • Technologie SensiDry

Nevýhody

 • Poněkud hlučnější model
 • Trochu vyšší cena

Zjistit aktuální cenu

Moderní doba je přehnaně uspěchaná. O tom asi nemá smysl polemizovat – čas je dnes drahý a každá ušetřená chvilka se vyplatí. Jedním z pomocníků, kteří vám umožňují šetřit čas v domácnosti, jsou sušičky prádla. Místo, a byste ztráceli čas věšením prádla, jeho sbíráním a dlouhodobým sušením můžete mít prádlo téměř bez práce suché již za dvě hodiny a v některých případech vám odpadají starosti se žehlením. Aby tomu tak bylo, je ale potřeba pečlivý výběr, proto vám dnes přináším recenzi sušičky AEG AbsoluteCare T8DBE48SC. Třeba vám při nákupu pomůže. Pojďme se na ni tedy podívat.

Design

Zkusme si pro začátek sušičku AEG AbsoluteCare T8DBE48SC všeobecně charakterizovat. Jde o kondenzační, volně stojící sušičku s tepelným čerpadlem. Rozměrově je standardní a nikterak se nevymyká běžnému průměru – její výška je 85 centimetrů, šířka je 60 centimetrů a do hloubky sušička měří taktéž 60 centimetrů. To jsou obvyklé rozměry, takže se vám jen málokdy stane, že by sušička nevešla do stejného prostoru, v jakém byla ta předchozí. Hmotnost sušičky je 40 kilogramů, což je dle našich testů nadprůměrně dobrá hodnota – nemusíte se tedy bát manipulace s přístrojem ani jeho stěhování. Pro snazší manipulaci jsou pak součástí sušičky 4 nastavitelné nožičky, které vám umožňují vyrovnávání nerovností podlahy koupelny.

AEG AbsoluteCare T8DBE48SC ovládací panel

Design sušičky je, jak jsme u modelů značky AEG zvyklí, velice pěkný a elegantně propracovaný. Sušička sama o sobě je celá bílá, ovšem s nerezovým rámem prosklených dvířek (což mimochodem příznivě kvitujeme – prosklená dvířka vám umožňují mít dohled nad tím, co se děje s vaším prádlem, po celou dobu cyklu). V horní části sušičky se pak nachází ovládací panel s LCD displejem, který je vyvedený v černé barvě (spolu s obvodem ovládacího kolečka). Když už jsme u ovládání, zcela jistě oceníte, že popis všech programů a funkcí je v češtině. Mnohým z vás to může ušetřit spoustu starostí s překladem. Nádrž na kondenzát, která je taktéž součástí sušičky, má objem 5,28 litru, což je o něco málo více, než je běžná průměrná hodnota pěti litrů. Ovšem tento rozdíl v praxi jen sotva pocítíte.

Uvnitř sušičky se pak kromě tepelného čerpadla nachází speciální invertorový motor. Ten je vylepšením klasického uhlíku, kde elektřinu na rotor přenášely uhlíky. Tady uhlíky odpadají a motor je regulován elektronicky přímo, takže se prodlužuje životnost motoru (odpadají veškeré třecí síly mezi uhlíky i jiskření), provoz je pomalejší a regulace plynulejší. Že společnost AEG svému motoru věří, dokládá nejvíce fakt, že se na něj vztahuje desetiletá záruka. Navíc spotřeba elektřiny je výrazně nižší. Buben je pak nerezový, disponuje funkcí zpětného chodu a s kapacitou 8 kilogramů se řadí do lepšího nadprůměru. Je to kapacita dostatečná pro běžnou čtyřčlennou domácnost, v případě intenzivního používání sušičky i pro vícečlennou domácnost. Výhodou bubnu je, že disponuje osvětlením, takže vkládání prádla a jeho vyndávání je poměrně přehledné a pohodlné. Další výhodou pak je možnost změny závěsu dveří.

AEG AbsoluteCare T8DBE48SC

Spotřeba a zpracování

Od fyzických parametrů nyní přejdeme k těm technickým, které vás asi také hodně zajímají. Začněme faktorem rozhodujícím, a tím je (nejen) podle nás spotřeba. Hodně vám v této věci napoví energetická třída sušičky, ta vám říká, jak moc úsporná je. V tomto případě s radostí konstatujeme, že sušička AEG AbsoluteCare T8DBE48SC patří do energetické třídy A++, což je druhá nejlepší příčka. Roční spotřeba pak činí 235 kWh (ovšem pozor, nezapomínejte, že je průměrná – v domácnosti takové spotřeby pravděpodobně nikdy nedosáhnete, bude se lišit, berte toto číslo jen jako ilustrativní). Hlučnost sušičky, což je další důležitý parametr, který lze vyčíst z energetického štítku, je pak 66 dB. Není to nejlepší hodnota, s jakou jsme se kdy setkali, ale pomalu si začínáme zvykat, že moderní sušičky jsou o něco hlučnější, než tomu bylo dříve. Považujeme tuto hodnotu za průměrnou.

AEG AbsoluteCare T8DBE48SC energetický štítek

Účinnost kondenzace, nebo chcete-li účinnost sušení, je pak třídy B. Není to nejlepší, ale ani nejhorší výsledek, takový pěkný průměr. Funkční vybavení sušičky se nám ale velice zamlouvá, to musíme říct hned na úvod. Začněme jednoduššími a běžnými funkcemi, které však ani v dnešní době nejsou zdaleka tak samozřejmé, jak by se mohlo zdát. Sušička AEG AbsoluteCare T8DBE48SC disponuje dětskou pojistkou, takže si vaše děti během provozu sušičky nemohou ublížit. Je to výrazně bezpečnější a eliminuje to některá možná rizika. V neposlední řadě chceme na tomto místě zmínit zvukovou signalizaci, která vám říká, kdy skončil cyklus.

Přejděme nyní k některým technologiím, které jsou specialitou firmy AEG. Začneme technologií AbsoluteCare – tento systém znamená, že programové vybavení sušičky je přizpůsobené více různým druhům materiálu, kromě těch běžných například vlně nebo hedvábí. Díky speciálním pohybům bubnu se eliminuje možnost poškození oděvů.  Technologie ProSense je pak naopak jiným názvem pro klasickou senzorovou technologii. Díky ní jsou využívány senzory teploty a vlhkosti, na základě jejichž hlášení je přizpůsoben čas sušení i spotřeba dávce prádla a výsledné vlhkosti. Poslední z funkcí, které souvisí bezprostředně se sušením, kterou zmíníme, je technologie SensiDry. Díky té se při sušení využívají nízké teploty a celý cyklus je pečlivě monitorován, aby bylo dosaženo vhodného kompromisu mezi spotřebou energie a kvalitou sušení.

SensoDry technologie

Alespoň za krátkou zmínku pak určitě stojí pro značku AEG typický filtr s technologií ÖKOFlow. Takový filtr je zároveň vysoce účinný, což jsme si otestovali, a zároveň se velmi snadno čistí. Díky tomu, že jde o jeden jediný filtr a ne o soustavu několika filtrů, je zajištěna energetická úspornost sušení, pórovitost filtru pak má za následek vysokou účinnost filtrace. Skvělou funkcí je pak tichý mód, který lze použít u programů pro sušení bavlny a syntetiky. Sníží se tak výkon sušení, a ačkoliv pak sušení trvá déle, je výrazně tišší.

Programy

Ještě než dojdeme na konec naší recenze, podívejme se společně na to možná nejdůležitější, a to je programové vybavení sušičky. Od modelu AEG AbsoluteCare T8DBE48SC můžete očekávat přítomnost celkem 10 programů, což na první pohled není mnoho. Uvážíme-li, že společnost AEG nepovažuje různé úrovně sušení bavlny a syntetiky (suché do skříně, extra suché, připraveno k žehlení), je potřeba brát pro srovnání s konkurencí v úvahu programů 14, což je běžné číslo. Navíc oceňujeme, že zde nechybí programy pro ložní prádlo nebo sportovní oblečení. Trochu nás jen mrzí absence programu pro džíny, ale to je detail. Kromě toho můžete využít takzvaný refresh program pro osvěžení dlouhodobě uložených oděvů a funkci proti pomačkání, která přidá na konec cyklu 30 minut protáčení bubnu, díky čemuž na sobě prádlo neleží a nemačká se.

AEG AbsoluteCare T8DBE48SC v bytě

Programy:

 • Bavlna
 • Syntetika
 • Mix
 • Vlna
 • Hedvábí
 • Snadné žehlení
 • Ložní prádlo
 • Sportovní oblečení
 • Outdoorové oblečení
 • Přikrývka

Verdikt

Jak sušičku AEG AbsoluteCare T8DBE48SC na závěr zhodnotit? Za nás jde o velmi šikovný model, na jaké jsme od firmy AEG zvyklí. Design je promyšlený a propracovaný, dvířka i buben jsou pěkné a líbí se nám invertorový motor. Spotřeba a hlučnost by mohly být lepší, ale ani současné hodnoty (A++; 66 dB) nejsou rozhodně špatné, naopak. Funkční vybavení sušičky oceňujeme, stejně jako bohatou programovou výbavu (chybí nám jen některé speciální programy, jako je třeba program pro sušení džínů). Jako drobnou nevýhodu bereme vyšší cenu, která může některé zákazníky odradit. Kdo si však do sušičky může dovolit investovat, měl by koupi tohoto modelu přinejmenším zvážit, my můžeme sušičku AEG AbsoluteCare T8DBE48SC rozhodně doporučit.

Zjistit aktuální cenu

Parametry:

 • Čerpadlo: ano
 • Hlučnost: 66 dB
 • Rozměry – výška: 85 cm
 • Rozměry – šířka: 60 cm
 • Rozměry – hloubka: 60 cm
 • Hmotnost: 40 kg
 • Kapacita sušení: 8 kg
 • Typ dveří: sklo
 • Osvětlení bubnu: ano

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *