Sušička AEG Lavatherm T97689 IH3 : Recenze

AEG Lavatherm T97689 IH3

AEG Lavatherm T97689 IH3
9.85

Kvalita sušení

10/10

  Hlučnost

  10/10

   Spotřeba

   10/10

    Cena/výkon

    10/10

     Výhody

     • ProTex Plus – nejšetrnější sušení
     • Energetická třída A+++
     • Mimořádně tichý invertorový motor
     • EcoFlow Systém – čistí se pouze jeden filtr
     • AbsoluteCare TM – změna rychlosti a směru točení bubnu

     Nevýhody

     • Cena je vyšší, ale přímo úměrná nadprůměrným parametrům
     • Manuál by mohl být detailnější

     Zjistit aktuální cenu

     Poslední dobou se stále častěji setkáváme s nejrůznějšími spotřebiči, které nám mohou velmi výrazně ušetřit čas i práci. Patří mezi ně i velmi oblíbené sušičky prádla. Dnes už je najdeme téměř v každé domácnosti. Proč? Právě proto, že nám zkrátí čas strávený sušením prádla o více než polovinu. Obrovskou výhodou těchto spotřebičů je pak především hebkost, vůně a nadýchanost prádla, tedy vlastnosti, jakých byste klasickým sušením na věšáku docílili jen velmi těžko.

     V tomto testu si blíže zanalyzujeme sušičku AEG Lavatherm T97689 IH3, která vás překvapí nejedním skvělým parametrem. Patří totiž mezi nejlepší na trhu.

     Design

     Tato sušička vás hned na první pohled zaujme svojí chladnou elegancí s luxusním nádechem. Se svým designem je přímo stylovým doplňkem vaší domácnosti. Výrobci si s jejím vzhledem doopravdy pohráli, neboť nudné bílé provedení obohatili o stříbrný nerezový rám dveří, které jsou umístěné na boku. Jejich velkou výhodou je možnost přehození otevírání zleva doprava a obráceně. Střed dveří je vyrobený z průhledného skla, takže můžete v klidu sledovat průběh celého cyklu a mít tak pod kontrolou i to nejjemnější prádlo. Jinak se sušička AEG Lavatherm T97689 IH3 také vyznačuje prostorným bubnem, do kterého se vejde až 8kg prádla. Je tak vhodná především pro větší rodiny, které perou a suší denně. Navigace v menu je velmi intuitivní, na druhou stranu, i když je možné zakoupit sušičku s menu v češtině, některé položky jsou pouze v angličtině.

     susicka-aeg-lavatherm

     K dispozici máte pro ovládání LCD displej LogiControl, který nabízí jednoduchý způsob dokonalé kontroly nad sušením. Pomocí dotykového ovládání můžete lehce přecházet všechny funkce.

     Po ukončení programu se nemusíte bát tmy, v bubnu je totiž LED osvětlení. Žebra na odvětrávání byla zredukována na čtyři úzké pásy ve spodní části sušičky. Celkově je tedy design sušičky AEG Lavatherm T97689 IH3 jednoduchý, ale šmrncovní.

     aeg-lavatherm-97689-ih-3

     Její největší výhoda se skrývá v malé hlučnosti. Se sušičkou AEG Lavatherm T97689 IH3 můžete sušit svoje oděvy v téměř úplném tichu. SilentSystemPlus totiž zabezpečuje minimální hlučnost. Běžně se tyto spotřebiče vyznačují hlučností okolo 65 dB. Skříň sušičky AEG Lavatherm T97689 IH3 je však potáhnutá speciální izolací na snížení přenosu hluku. Tato sušička s mimořádně tichým invertorovým motorem a funkcí SilentSystemPlus zredukovala svůj hluk na 62 dB. Její chod proto patří mezi nejtišší na trhu!

     Výrobci ji vybavili filtračním systémem ÖKO Flow, který zachytí i ta nejjemnější přebytečná vlákna. Dvouvrstvý filtr je umístěn pro jednoduché používání přímo ve dveřích. Vaší jedinou povinností je jeho vyprázdnění po každém cyklu. Pravidelným čištěním totiž dosáhnete stále vysokého průtoku vzduchu a tím pádem i nízké spotřeby energie a perfektních výsledků sušení.

     Drobnou nevýhodu jsme zpozorovali v nepřítomnosti držáku na obuv, který se zachytí z vnitřní strany do rámu dveří a nemusíte se tak bát, že se vám obuv během sušení znehodnotí.

     Jelikož sušička AEG Lavatherm T97689 IH3 patří mezi kondenzační, přebytečná vlhkost nemusí být vypouštěná žádným otvorem. Shromažďuje se totiž v nádobě s obsahem 5,28 litrů, kterou po každém sušení jednoduše vyprázdníte.

     Spotřeba a zpracování

     Pokud si budete chtít obstarat sušičku AEG Lavatherm T97689 IH3, budete se muset trochu plácnout přes kapsu, nebudeme si nic nalhávat. Ovšem tento kvalitní model je vybavený technologií tepelného čerpadla A+++ ÖKO, což umožňuje sušit prádlo v nižších teplotách než běžné modely, a tak zajišťuje maximální ochranu vašeho oblečení s využitím až o 60% menší energie než další spotřebiče. Opět se potvrdilo, že u sušičky AEG Lavatherm T97689 IH3 se hledá konkurence těžko.

     energia-aeg

     S pomocí nejmodernějších technologií bude o vaše prádlo špičkově postaráno. Díky systému OptiSense máte k dispozici celou řadu nejrůznějších programů od různých typů prádla až po požadované úrovně sušení. Sušička AEG Lavatherm T97689 IH3 má v sobě zabudovaný senzor, který monitoruje zbylou vlhkost v prádle, a tak sám přizpůsobuje potřebnou dobu sušení.

     Obrovskou výhodou je systém AbsoluteCareTM, který upravuje rychlost a směr otáčení bubnu. V sušičce AEG Lavatherm T97689 IH3 tak můžete sušit i velmi křehké prádlo, dokonce i takové, které je určené pouze pro ruční praní.

     Programy

     Tak jako většina sušiček, i tato má funkci pozdního startu a prodlouženou fázi proti zmačkání. Tyto základní funkce z ní ale jedničku na trhu neudělaly. Proto pozorně čtěte následující superlativy. Sušička AEG Lavatherm T97689 IH3 získala modrý certifikát Woolmark díky funkci ProTexPlus – dokáže vysušit i to nejchoulostivější oblečení se stejnými výsledky. Je to nejvýkonnější sušička s tepelným čerpadlem na trhu. Zároveň je i nejrychlejší v sušení – prádlo zbaví vody až o 30% rychleji díky kompresoru s proměnlivou rychlostí, který přizpůsobuje vlhkost náplně během probíhajícího programu.


     Program s funkcí proti zmačkání trvá pouze 90 minut, což je v porovnání s ostatními sušičkami vysoký nadprůměr. S některými speciálními funkcemi není problém usušit ani 3kg prádla za méně než 40 minut.

     Programy:

     • Bavlna: suchá na uložení / suchá na uložení plus /extra suchá / suchá na žehlení
     • Programy pro syntetiku: suchá na uložení / extra suchá / suchá na žehlení
     • Volitelné funkce: dlouhá fáze proti zmačkání

     Verdikt

     Pro sušení bychom bez váhání, i navzdory vyšší sumě, investovali do sušičky AEG Lavatherm T97689 IH3. Peníze se vám určitě vrátí úspornějším provozem a to nejen pokud naplníte sušičku k prasknutí. Mimo jiné přiložíte ruku k ochraně životního prostředí. S její nízkou spotřebou a důmyslnými technickými vymoženostmi ji s čistým svědomím můžeme zařadit mezi nejlepší sušičky současnosti. Záleží jen na vás, zda budete ochotní sáhnout hlouběji do peněženky pro kvalitnější služby, navzdory tomu, že při ovládání budete možná muset použít slovník. Tento produkt rozhodně doporučujeme!

     Zjistit aktuální cenu

     Parametry

     • Čerpadlo: ano
     • Hlučnost: 65 dB
     • Rozměry – výška: 85 cm
     • Rozměry – šířka: 60 cm
     • Rozměry – hloubka: 60 cm
     • Hmotnost: 51,3 kg
     • Kapacita sušení: 8 kg
     • Typ dveří: plast
     • Osvětlení bubnu: ano 

     1 komentář: „Sušička AEG Lavatherm T97689 IH3 : Recenze

     • 1. listopadu 2017 (16:41)
      Permalink

      Výše jmenovanou sušičku AEG T97689IH máme od konce roku 2013 a funguje, resp. fungovala perfektně až do doby, kdy se nám ulomil dveřní závěs. Že se jedná o velký problém jsme zjistili až po určité době a zjištění, že náhradní součástky se vůbec nedostanou. Jediná možnost je tedy sehnat sušičku tohoto typu, kterou by měl někdo nefunkční a prodal nám dveřní závěs nebo případně dvířka se závěsem. Nebo by snad uměl někdo tuto součástku vyrobit? Nechce se nám vyhazovatsušičku, která jinak spolehlivě pracuje a nebyla zrovna levná. Děkujeme za každou radu a pomoc

      Reagovat

     Napsat komentář

     Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *