Sušička Beko DE 8635 RX0 : Recenze

Sušička Beko DE 8635 RX0 : Recenze

Sušička Beko DE 8635 RX0 : Recenze
9.7

Kvalita sušení

9.9 /10

Hlučnost

9.3 /10

Spotřeba

9.8 /10

Cena/výkon

9.7 /10

Výhody

 • Velmi úsporná (energetická třída A+++)
 • Bohatá programová výbava
 • Dobrá účinnost sušení
 • BabyProtect program

Nevýhody

 • Pro někoho vyšší cena
 • Složitá manipulace

Zjistit aktuální cenu

V moderních domácnostech si velmi záhy našly své místo přístroje, zvané sušičky prádla. Jejich účel je zcela zřejmý. Prádlo, které je po vyprání mokré a vytažené z pračky, nemusíte věšet na zahradě na šňůru nebo na sušáky, stačí ho přeskládat a přístroj ho vysuší sám. Aby ale byla sušička opravdu pomocníkem, je nutný pečlivý výběr. Abychom vám s ním pomohli, přinášíme vám dnes recenzi, jejímž předmětem je sušička Beko DE 8635 RX0. Jak obstála?

Design

Naše recenze začínají tradičně designem a ani tato nebude výjimkou. Podívejme se nejprve na vnější charakteristiku sušičky Beko DE 8635 RX0. Plášť je bílý, jak jsme u sušiček zvyklí. Rozměry jsou postupně 85 centimetrů na výšku, 60 centimetrů na šířku a 61 centimetrů do hloubky. Abychom nezapomněli, hmotnost je 51,5 kilogramu, čímž se tato sušička řadí mezi ty těžší na trhu. Při manipulaci s ní to může být nevýhoda. Pro její stěhování musíte vynaložit značnou sílu a s ohledem na rozměry není zrovna komfortní. Jak jste asi očekávali, jedná se o volně stojící kondenzační sušičku s tepelným čerpadlem.

Beko DE 8635 RX0 buben

Co se týče provedení sušičky dále, je celá vyvedená v bílé barvě, pouze rám prosklených dvířek je nerezový, což vzbuzuje zdání luxusu. Když už jsme u dvířek, je potřeba zmínit, že mají zaměnitelný závěs. Sušička se tedy snadno ovládá jak levákům, tak i pravákům. Ve spodní části sušičky vidíte velkou nádrž na kondenzát, nahoře pak ovládací panel. Ten možná není tak elegantní, jako u konkurenčních modelů, zato je praktičtější. Pěkný LCD displej je dostatečně velký a přehledný, kolem kolečka pro volbu programů jsou potom i české popisky, což může být pro spoustu lidí výhoda. Zmínit bychom měli také takzvaný S-Shape, speciální prohlubně ve tvaru písmene S na bocích pláště, které zvyšují stabilitu a tlumí hlučnost přístroje.

Závěrem kapitolky se podíváme sušičce pod plášť. Uvnitř najdeme, kromě čerpadla a dalších strojních součástek především buben. Ten, kterým disponuje sušička Beko DE 8635 RX0, má velmi slušný objem o velikosti 118 litrů, přičemž pojme až 8 kilogramů prádla. To je slušná kapacita, která bohatě pokryje potřeby klasické tří až čtyřčlenné rodiny. Buben sám o sobě je nerezový, nekoroduje a disponuje technologií AquaWave, o které se zmíníme podrobněji později. Příznivě pak kvitujeme, že v bubnu nechybí LED osvětlení, takže se vám nestane, že byste v něm zapomněli nějaké oblečení. Poslední, co stojí za zmínku, je možnost připojení odvodu vody na odpad. V takovém případě si ušetříte práci s vyléváním nádrže na vodu (jak jsme řekli, sušička je kondenzační, pára z oblečení se tedy přeměňuje v zásobníku zpět na vodu a tu je potřeba odvádět pryč).

Beko DE 8635 RX0 ovládací panel

Spotřeba a zpracování

Přejděme nyní od fyzických parametrů k těm výrobním, technickým. Předně se společně podíváme na energetický štítek. Nic moc neříkající údaje, jakým je třeba průměrná délka cyklu, přeskočíme. Nemají žádnou vypovídající hodnotu. První věc, u které se zastavíme, je spotřeba. Uvedená číselně odpovídá 159 kWh za rok. To je naprosto skvělé číslo, je ale potřeba ho brát s rezervou. V zásadě vám tento údaj říká, jaká je spotřeba při 160 cyklech za rok při programu bavlna a průměrné délce cyklu pro maximální kapacitu prádla. Tyto podmínky pravděpodobně pokaždé nesplníte, proto bude lepší, pokud si řekneme, že sušička patří do energetické třídy A+++. Tento údaj popisuje míru úspor oproti jiným modelům a v překladu vám říká, že tato sušička patří k těm nejúspornějším na trhu.

Co se týče dalších údajů z energetického štítku, zaměřme se na hlučnost. Ta je pro vás důležitá z toho důvodu, že asi nechcete, aby vás sušička rušila při jiných činnostech nebo dokonce v noci ve spánku. S radostí můžeme konstatovat, že hlučnost sušičky Beko DE 8635 RX0 je 66 dB, což je sice průměrné číslo, na druhou stranu to není tak intenzivní zvuk, aby vás více obtěžoval. Sušička je pak při své práci neobyčejně účinná – patří do třídy účinnosti sušení A, což znamená pouze minimální zbytkovou vlhkost v prádle. Ovládání, jak jsme si již řekli, probíhá skrze ovládací kolečko a LCD panel, přičemž máte k dispozici české popisky.

Beko DE 8635 RX0 energetický štítek

Funkční vybavení této sušičky možná není tak bohaté, na jaké jsme zvyklí od konkurence, plně ale pokrývá to, co od sušičky pravděpodobně očekáváte. Nechybí zde základní funkce, jako je možnost odložení startu až o 24 hodin (což oceníte, pokud chcete prádlo sušit třeba v noci a mít ho suché, nikoliv však pomačkané a přeležené, ráno až vstanete a jdete do práce). Nechybí dětský zámek, který zamezí vašim ratolestem se sušičkou během cyklu manipulovat, ani signalizace plné nádrže a zaneseného filtru. Sušička si sama řekne, kdy vyžaduje údržbu a na vás je pouze ji provést, není potřeba nic kontrolovat.

Z pokročilejších funkcí zmiňujeme slíbenou technologii AquaWave, která umožňuje sušení oblečení při nízké teplotě (z toho plyne nízká spotřeba energie). Pro moderní sušičky je pak typická funkce senzorového sušení, která se v případě značky Beko nazývá FlexySense. Automatický vnitřní senzor pomůže na základě vlhkosti nastavit optimální teplotu a dobu sušení, přičemž po dosažení požadované úrovně zbytkové vlhkosti se sušička sama zastaví. Na závěr jsme si nechali funkci snadného žehlení, kterou zřejmě ocení především ženy v domácnosti. Pokud tuto funkci nastavíte, buben se ještě dvě hodiny po ukončení cyklu každou minutu otočí. Prádlo tak zůstává nezmačkané až do doby, než ho ze sušičky vyjmete. Pokud uvažujeme možnost odložení startu, tuto funkci a délku cyklu, vychází vám, že můžete teoreticky začít sušit a pak máte téměř 28 hodin na to, abyste prádlo ze sušičky vytáhli.

Beko DE 8635 RX0

Programy

Programové vybavení této sušičky, jak jsme ostatně u značky Beko zvyklí, je poměrně bohaté a široké. Celkem šestnáct programů pokrývajících nejrůznější typy oblečení a tkanin by mělo pokrýt potřeby běžné domácnosti bohatě. Sušička Beko DE 8635 RX0 vám nabízí jak klasické programy pro syntetiku, bavlnu a mix obojího, tak i speciální programy pro jednotlivé typy oblečení (vlna – woolmark, jeans, košile, jemné,…). Především program džíny stojí za zmínku, neboť při něm sušička dokáže vytáhnout vlhkost i z oblasti švů a kapes, kde se jinak běžně drží a u konkurenčních modelů je potřeba prádlo dosušovat. Specialitou firmy Beko je pak program BabyProtect, který zajišťuje sušení při vysoké teplotě, při níž se prádlo doslova sterilizuje a zbaví se tak mikrobů a bakterií.

Programy:

 • Bavlna do skříně +
 • Bavlna do skříně
 • Bavlna na žehlení
 • Bavlna suchá extra
 • Syntetika k žehlení
 • Syntetika do skříně
 • Mix
 • Osvěžení
 • Košile
 • Časové programy
 • Jemné
 • Jeans
 • Denní
 • Xpress
 • Woolmark
 • Noční
 • BabyProtect

Verdikt

Sušička Beko DE 8635 RX0 patří podle nás k tomu nejlepšímu, co můžete na trhu s tímto zbožím sehnat. Není možná tak technologicky vyspělá, ale základní funkce plní bezchybně a pro vás komfortně. Má pěkný design, vynikající hodnotu spotřeby a relativně nízkou hlučnost. Líbí se nám přítomnost základních funkcí, jako je dětská pojistka, zvuková signalizace a odložení startu. Nejsou ani v dnešní době zdaleka samozřejmé. Programová nabídka je pak poměrně velká a hlavně bohatá, kromě klasických cyklů se zde nacházejí i programy pro speciální typy oblečení a tkanin. Z celkového pohledu hodnotíme tuto sušičku, i přes její trochu vyšší cenu, velmi kladně.

Zjistit aktuální cenu

Parametry:

 • Čerpadlo: ano
 • Hlučnost: 66 dB
 • Rozměry – výška: 85 cm
 • Rozměry – šířka: 60 cm
 • Rozměry – hloubka: 61 cm
 • Hmotnost: 51,5 kg
 • Kapacita sušení: 8 kg
 • Typ dveří: sklo
 • Osvětlení bubnu: ano

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *