Sušička Beko DPU 8360 X : Recenze

Beko DPU 8360 X

Beko DPU 8360 X
9.3

Kvalita sušení

9.2 /10

Hlučnost

9.0 /10

Spotřeba

9.1 /10

Cena/výkon

9.7 /10

Výhody

 • BabyProtect se sterilizačním efektem pro citlivou pokožku
 • Šestý smysl s FlexySense kontroluje dobu sušení podle vlhkosti
 • Změna směru otevírání dvířek
 • Funkce odloženého startu

Nevýhody

 • Nepatří k nejtišším

Zjistit aktuální cenu

Sušičky už nejsou luxus, stávají se samozřejmostí mnohých domácností. Až 9 z 10 žen by se po vyzkoušení sušičky víckrát nevrátilo ke klasickému zdlouhavému sušení. Právě proto poptávka po tomto šikovném spotřebiči moderní doby stoupá raketovou rychlostí. Už nemusíte mít v bytě vlhko a konečně se zbavíte i otravných sušáků na prádlo, které všude překážejí. Ušetříte tak místo, čas, a koneckonců i peněženku.

Sušičky ale mají více výhod a využití, než pouze jako prostředky pro vysoušení prádla. Oblečení si po vyndání zachová svojí barvu, je úžasně jemné na dotek a většinou ho díky speciálním technologiím nemusíte téměř vůbec žehlit! Stačí, když ho po ukončení programu důkladně poskládáte a „vyhladíte“.

susicka-beko-dpu-8360-x

Design

Sušičku Beko DPU 8360 X zařazujeme mezi kondenzační s tepelným čerpadlem. Jejich výhodou je, že suší prádlo velice efektivně s využitím maximálního množství energie. Šetří tím jak vaše prádlo, tak i peněženku. Sušička Beko DPU 83360 X je schopná vysušit do 2 až 3 hodin i 8kg prádla díky prostornému nerezovému bubnu s velkými dveřmi umístěnými vepředu. Výhodou těchto praktických 40 cm dvířek je možnost změny směru otevírání.

V případě, že bydlíte v paneláku, by ale bylo dobré zvážit hlučnost sušičky Beko DPU 8360 X, která, přestože nepatří mezi ty úplně nejhlučnější, není ani zrovna nejtišší. Je to takový zlatý střed. Sami jsme ji vyzkoušeli a musíme říct, že po přemístění z otevřeného prostoru na chodbě do koupelny jsme tuto nevýhodu značně eliminovali. Sušička nepotřebuje velký prostor, ale je vhodné ji umístit k oknu, neboť stejně jako většina těchto spotřebičů vysílá určité procento tepla do okolí.

Zpracování/spotřeba

Sušička Beko DPU 8360 X energetické třídy A+ se dokáže doopravdy šikovně postarat o jakoukoliv textilii a jakékoliv množství oblečení. Svým šestým smyslem sama vypočítá, kolik žádá vaše mokré prádlo času. Díky senzoru FlexySense kontroluje vlhkost v bubnu a tak nastaví potřebnou dobu sušení, takže se nestane, že vám prádlo oprašiví nebo se velmi přesuší. Tato inovace tak šetří dokonce i životní prostředí a finance, protože využívá minimální množství energie.

V nejnovějších modelech většiny sušiček je zabudovaná funkce odloženého startu, kdy si sušení můžete naplánovat až 24 hodin dopředu. Sušička teda může být zapnutá i v noci, kdy důvtipně využijete levnějšího elektrického proudu.

Sušička Beko DPU 8360 X se vyznačuje i automatickou fází ochlazování nebo reverzním pohybem bubnu proti zmačkání.

Praktičnost sušičky Beko 8360 X se skrývá v intuitivním LCD displeji, který vás informuje o zbývajícím čase i dalších věcech. Vedle se nachází otočné kolečko se všemi programy, ale není dobré zapomínat ani na knoflík start/pauza, se kterým můžete kdykoliv zkontrolovat stav oblečení. Sušička tak vykompenzovala nepřehlednost dveří.

Malou nevýhodou sušičky prádla Beko DPU 8360 X jsou dva filtry. Jeden je umístěný v bubnu a zachytává prach, žmolky a dokonce eliminuje z oblečení i psí chlupy! Pro zachování efektivního odžmolkování utěrek, dek, ale i náročného textilu doporučujeme vyprazdňovat tuto „umělohmotnou síťku“ po každém použití. V pravé dolní části sušičky Beko DPU 8360 X se nachází další filtr, který naštěstí není nutné měnit tak často. Pokud ale po pár měsících intenzivního používání zpozorujete, že vaše prádlo nevoní jako dříve, nebo se z něj neodstraňují přebytečné částice a prach, stačí, když vyčistíte tento filtr a sušička bude šlapat jako nová. Naším tipem je nečistit jej namokro, jak je napsané v návodu, ale využít vysavač. Je to praktičtější, rychlejší a efektivnější.

V levé vrchní části sušičky Beko DPU 8360 X najdete větší nádobu na zachytávání kondenzátu, ale jestli si chcete práci ulehčit, stačí, když přístroj napojíte na odpad. Jako výbornou hodnotíme signalizaci potřeby vyčištění filtru nebo plné nádrže kondenzátu.

Tak jako většina nejnovějších sušiček, i tato má ve dveřích zabudovanou dětskou pojistku. Její elegantní design láká velké… i malé. A jelikož se zařízení nedá zablokovat a děti rády mačkají a otáčí všechno, co najdou, je vhodné sledovat vaše ratolesti nebo případně vypojovat sušičku z elektřiny. Samotné ovládání totiž jinak zablokovat nejde.

Programy

Sušičku Beko DPU 8360 X můžeme pro její ohromné množství programů (16!) zařadit mezi sušičky, které lahodí vskutku každému prádlu. Super vychytávkou je i program Express 35, který vysuší 2kg prádla už za 35 minut! Své si mezi programy najdete i tehdy, pokud chcete sušit hrubší textilie, jako jsou rifle nebo křehké prádlo. Sami jsme nejčastěji využívali program denního sušení, kdy sušička zvládne usušit 4kg prádla už za 1 hodinu, ale také mix pro sušení bavlněných a syntetických materiálů. Po ukončení programu na nás čekalo suché voňavé prádlo s minimálním zmačkáním

Se sušičkou prádla Beko DPU 8360 X se už nemusíte obávat alergických reakcí těch nejmenších. Využívá totiž program BabyProtect, který si vysloužil certifikát institutu LDA, protože díky vyšší teplotě eliminuje až 99,99% baterií a choroboplodných zárodků, respektive doslova sterilizuje prádlo. Chrání tak pokožku děťátek nebo alergiků před podrážděním.

Nevýhodu tohoto programu však vidíme v občasném srážení prádla v důsledku intenzivní teploty. Proto je potřeba dávat pozor hlavně na 100% bavlněné oblečení, efektivní je před a po sušení prádlo ručně natáhnout.

Že po skončení programu na sušičku Beko DPU 8360 X zapomenete, se nemusíte bát. Ona se vám připomene. Na LCD displeji se zobrazí slovíčko „END“ doprovázené zvukovým signálem. Pokud to budete ignorovat, bude vás otravovat každých 5 minut, dokud si prádlo nevyskládáte. Pokud ji i navzdory tomu neotevřete, po čase na chvíli roztočí buben, aby se předešlo zmačkání.

Programy:

 • Bavlna na žehlení
 • Bavlna extra suchá
 • Bavlna na uložení
 • Bavlna na nošení
 • Syntetika na nošení
 • Jemné suché na nošení
 • Express 35 min (1kg)
 • Refresh / Provětrání
 • Jemné
 • Košile
 • Rifle
 • Mix
 • Sport
 • Vlna
 • Denní
 • BabyProtect

Verdikt

Sušička prádla Beko DPU 8360 X patří mezi běžné sušičky střední třídy. Vyznačuje se výborným poměrem mezi cenou, spotřebou a funkcemi. I když nepatří k TOP sušičkám na trhu, svou cenou si na to ani nehraje.

Svým prostorným bubnem a nejrozličnějšími programy od vlny až po BabyProtect se hodí do větší rodiny s malými dětmi, případně pro alergiky.

Tento produkt doporučujeme pro domácnosti, které se sušičkami nemají zkušenosti, protože její obsluha je doopravdy jednoduchá a v porovnání s klasickým sušením je to skutečně výborná pomoc. Většina spotřebitelů si oblíbí 2–3 programy, se kterými si při sušení vystačí. Někdy se může stát, že prádlo je po ukončení programu stále vlhké. V takové chvíli stačí využít jeden z kratších programů jako je Express 35 nebo jemné.

Naší poslední radou ze zkušenosti je, že sušička Beko DPU 8360 X vysuší i prádlo, které má na štítku zakázaný proces sušení. Stačí použít nejcitlivější program a průběžně kontrolovat stav prádla.

Zjistit aktuální cenu

beko-dpu-8360-x-min

Parametry

 • Čerpadlo: ano
 • Hlučnost: 65 dB
 • Rozměry – výška: 85 cm
 • Rozměry – šířka: 60 cm
 • Rozměry – hloubka: 60 cm
 • Hmotnost: 49 kg
 • Kapacita sušení: 8 kg
 • Typ dveří: plast
 • Osvětlení bubnu: ano 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *