Sušička Bosch WTW85460BY : Recenze

Bosch WTW85460BY

Bosch WTW85460BY
9.2

Kvalita sušení

9.3 /10

Hlučnost

9.3 /10

Spotřeba

9.1 /10

Cena/výkon

9.2 /10

Výhody

 • Anti-vibrační design
 • Kvalitní zpracování
 • Efektivita A++
 • Kvalita značky Bosch

Nevýhody

 • Nemá vývod do odpadu
 • Anglický jazyk místo českého

Zjistit aktuální cenu

Využívání sušiček v moderních domácnostech stoupá každým dnem. Sušička prádla totiž představuje ohromný komfort v rámci sušení a žehlení. Pomocí horkého vzduchu se z prádla odstraní přebytečná vlhkost, která je následně v tekutém stavu shromažďována ve sběrné nádobě. Dlouhé hodiny sušení se tak eliminují na 1-2 a váš oděv se stane hebčím. Pokud máte dobrou sušičku, pak si ušetříte i čas, který byste museli věnovat žehlení. Teplé prádlo bude stačit jen poskládat, a bude vyžehlené.

V dnešním hodnocení podrobně otestujeme úspornou, tichou, skvěle vybavenou kondenzační sušičku s velkou kapacitou. Jedná se o model Bosch WTW85460BY, který je navrhnuta na bázi tepelného čerpadla.

bosch

Design

Sušička prádla Bosch WTW85460BY působí svými skleněnými dveřmi značně elegantně. Pevné sklo je lemované plastem, ne nerezem, jako je to u většiny sušiček se skleněnými dvířky. Malou nevýhodu jsme našli v pevně daném závěsu dvířek vpravo, takže si nemůžete přizpůsobit otevírání podle sebe. To vám může způsobit drobné komplikace s umístěním sušičky. Zato je však buben vevnitř osvětlený LED světly, díky čemuž se nestane, že po skončení programu zapomenete vytáhnout nějakou ponožku nebo kousek spodního prádla.

Nevýhodu tohoto modelu vidíme bohužel právě v bubnu, který nemá reverzní funkci AbsoluteCareTM jako například sušička AEG Lavatherm T 97689 IH 3. Buben tak nemůže změnit směr s cílem eliminovat zmačkání prádla.

 Na pohodlné a jednoduché ovládání sušičky Bosch WTW85460BY slouží otočné kolečko, kterým si nastavíte příslušný program sušení. Pomocí TouchControl potom můžete nastavit například šetrný cyklus, akustický signál, nastavení ukončení sušení, start nebo pauzu, stupeň sušení apod.

bosch-1

Vedle otočného knoflíku je umístěný přehledný LED displej, který vás bude informovat o zbývajícím čase. Najdete zde i ukazovatele průběhu programu a budete informováni i o jiných aktivitách sušičky. Všechno je ale velmi přehledné a jednoduché.

V případě, že neovládáte angličtinu, může pro vás být nevýhodou provedení názvů a popisů programů na ovládací desce právě v tomto jazyce. Avšak s trochou cviku a pochopením pomocných obrázků na otočném nástavci nad dvířky na všechno přijdete.

Zpracování/spotřeba

Sušička Bosch WTW85460BY je schopná vysušit až 8kg prádla, tudíž je vhodným spotřebičem hlavně do větších rodin. Vyniká nejen vyšší účinností třídy B (přičemž na této stupnici je A nejlepší a G nejhorší z hlediska kvality sušení), ale zároveň velmi nízkou spotřebou energie v úsporné třídě A++. Průměrná účinnost sušení ve standardním programu s plnou a poloviční náplní je 86%. S klidným svědomím ji tak můžeme na trhu se sušičkami zařadit mezi absolutní špičku.

Tato sušička prádla je výjimečná systémem šetrného sušení Sensitive Drying, díky kterému budou oděvy vždy hebké na dotek. Výrobci navrhli nerezový buben se speciálně upravenou strukturou s unášeči a měkkým povrchem. Touto a jinými technologickými vymoženostmi bude o vaše prádlo postaráno šetrněji než v případě jiných sušiček.

bosch-wtw85460by-spodok

Do první ligy jsme jí zařadili i díky samočisticímu kondenzátoru SelfCleaning Condenser. Jeho tajemstvím a zároveň vaší výhrou je, že provede veškerou údržbu za vás a několikanásobně se propláchne během celé fáze sušení. Navíc je po celou životnost sušičky Bosch WTW85460BY zaručená nízká energetická spotřeba.

Tak jako většina moderních sušiček, i tento model má funkci umožňující posunutí začátku sušení až o 24 hodin. Můžete si naplánovat sušení na 5:00 ráno, s přičtením provzdušnění a nadýchání prádla. Budete tak mít prádlo připravené k použití ihned po uvaření ranní kávy, navíc pokud spustíte program sušení v noci, ušetříte energii díky výhodnému nočnímu tarifu.

Její hlučnost je odhadovaná na 65 dB. Tato hodnota je téměř stejná u všech sušiček. Samozřejmě nemůžeme očekávat od spotřebiče, který funguje na úplně jiné bázi než pračka, že bude i stejně tichý. Řešením je umístit sušičku do uzavřeného prostoru s oknem, jako je například koupelna a podobně.

Malou nevýhodu vidíme v absenci roury na vyústění kondenzátoru do odpadu. Kondenzát není možné napojit na odtok, je proto nutné po každém programu vylít nádobu s přebytečnou vodou.

Programy

Tato sušička vám nabízí pestrou škálu programů. Nepatří mezi sušičky s extra velkým množstvím cyklů, ale ty, které má, bohatě pokryjí požadavky běžných domácností. Vynikající možností je Super 40, který prádlo vysuší během 40 minut.

bosch-wtw85460by-panel

Pro ještě lepší výsledek sušení můžete po sušení využít 60 nebo 120 minutový program provzdušnění, respektive načechrání. Svoje prádlo si můžete kdykoliv zkontrolovat přerušením programu. Sušička získala ocenění kvality ECARF za to, že splnila specifické požadavky alergiků a je vhodná i pro lidi s citlivou pokožkou. Skvěle se hodí do malých rodin, které suší i několikrát týdně. Skvělým pomocníkem je zvláště tehdy, pokud potřebujete speciální péči (jako je třeba zneškodnění mikrobů na kojeneckém oblečení).

Rodiny s dětmi ocení dětskou pojistku proti otevření dvířek za chodu. Ale je nutné podotknout, že vynalézavé děti dokáží sušičku zapnout i naprázdno, ovšem proti nechtěnému spuštění ji zablokovat nelze. Proto doporučujeme vypínat sušičku ze zásuvky, aby si děti s ovládáním nemohly pohrát.

Sušička Bosch WTW 85460BY je stabilní a tichá. Výrobci eliminovali otřesy sušičky navrhnutím AntiVibration Design, takže vaše sušení je opět komfortnější. Nemusíte se tedy bát, že vám sušička odpochoduje z koupelny.

susicka-bosch-wtw85460by

Jedním z programů této sušičky je „Bavlna – suché do skříně“. Tento cyklus zvolíte, pokud chcete standardní sušící program na plnou nebo poloviční náplň mokrého bavlněného prádla a je pro bavlnu nejefektivnější z pohledu spotřeby energie.

Mnozí spotřebitelé si ji chválí pro výborné nastavení programů, protože když zvolíte správně, prádlo vůbec nemusíte žehlit.

Novinkou na trhu je program Peří. Hodně uživatelek mělo z praní a následného sušení péřových věcí obavy, ale po vyprání péřové bundy na ně čekala krásně nadýchaná, jemná větrovka.

Programy:

 • Vlna finish
 • Mix
 • Utěrky
 • Časový program – teplý
 • Časový program – studený
 • Sportovní oblečení
 • Peří
 • Super 40 – extra krátký program sušení
 • Košile/blůzky

Verdikt

Modely sušiček výrobců Bosch vám do domácnosti přinesou značné množství komfortu a výhod. Jedná se o klasickou a zavedenou značku. V dané cenové kategorii vám tato sušička nabízí standardní funkce s nadstandardním výsledkem, o čemž svědčí i téměř 100% spokojenost zákazníků. Se svým oceněním ECARF, nebo AntiVibration Design přizpůsobením vám bude sušička opravdovou pravou rukou pro vaši domácnost. Maximálně doporučujeme!

Zjistit aktuální cenu

siemens-ecarf

Parametry

 • Čerpadlo: ano
 • Hlučnost: 65 dB
 • Rozměry – výška: 84,2 cm
 • Rozměry – šířka: 59,8 cm
 • Rozměry – hloubka: 59,9 cm
 • Hmotnost: 50 kg
 • Kapacita sušení: 8 kg
 • Typ dveří: sklo
 • Osvětlení bubnu: ano 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *