Sušička Bosch WTW87467CS : Recenze

Bosch WTW87467CS

Bosch WTW87467CS
9.5

Kvalita sušení

9.7 /10

Hlučnost

9.3 /10

Spotřeba

9.8 /10

Cena/výkon

9.3 /10

Výhody

 • Energetická třída A+++
 • Sensitive Drying buben
 • Samočisticí kondenzátor

Nevýhody

 • Čekali jsme větší kapacitu

Zjistit aktuální cenu

Jistě se všichni shodneme, že sušičky prádla se v dnešní době vyplatí. Pokud nebydlíte v domě, u kterého máte velkou zahradu, není v podstatě možné sušit prádlo jinak. Na sušácích, to by jistě šlo, ale to si do domu pouštíte až nezdravou vlhkost. Na balkóně na šňůře se zase do prádla chytá smog a prach… Proto je výhodnější sušička. Ale abyste se nenapálili a nekoupili náhodou přístroj, který z vás bude jen vysávat peníze, vyplatí se pečlivý výběr. Naše recenze by vám mohly pomoci, kupříkladu recenze Bosch WTW87467CS. Jak si tato sušička vede ve srovnání s konkurencí?

Bosch WTW87467CS

Design

Jak bývá v našich recenzích zvykem, začneme popořádku designem spotřebiče. Ten je do jisté míry daný tím, že se jedná o volně stojící kondenzační sušičku s tepelným čerpadlem. Díky tomu je vlhkost z prádla vytahována vysokou teplotou, a jakmile je odvedena z bubnu, je pára zase ochlazena. Její rozměry jsou o pár milimetrů menší, než na co jsme zvyklí – výška je 84,2 centimetru, šířka 59,8 centimetru a hloubka 59,9 centimetrů. Hmotnost je pak lehce nadprůměrná, celých 54 kilogramů. Běžně to nevadí, ale například při stěhování sušičky to určitě pocítíte.

Co se týče designu sušičky, ten musíme hodnotit jako celkem povedený. Sušička je bílá, s výraznými ovládacími prvky. Hrany jsou elegantně zaoblené, dvířka jsou prosklená a mají decentní černý rám kolem skla. Výrazné je pak logo výrobce v horní části sušičky. Na první pohled patrný pak určitě musí být AntiVibration Design na bočnicích pláště – jemné prohlubně ve tvaru křivek zaručují vyšší stabilitu a zároveň menší hlučnost při sušení. Jen je škoda, že závěs dvířek je vpravo a nedá se změnit.

Bosch WTW87467CS rozměry

Ovládání sušičky je vyřešeno decentním LCD displejem, který vám ukazuje, kolik času zbývá do konce cyklu. Uprostřed sušičky pak najdete typické ovládací kolečko, s jehož pomocí můžete nastavovat programy. Velmi šikovná jsou TouchControl tlačítka, která reagují již na velmi jemný dotyk. Ovládání jako celek však hodnotíme jako lehce složitější, než s jakým se setkáme například u sušiček Beko. Součástí balení je však návod, který je dostupný i v češtině. Pokud tedy nebudete něčemu rozumět, můžete do něj nahlédnout a poučit se. Jako detail ještě zmiňujeme, že přívodní kabel má délku 145 centimetrů, což je dostatečné, abyste k sušičce od zásuvky dosáhli.

Zpracování/spotřeba

Přejděme nyní od vzhledové stránky sušičky k té praktické. Podívejme se, jak funguje zevnitř. Základem celého sušení je buben. Ten je z nerezu a má kapacitu 7 kilogramů prádla. To se nám u špičkové sušičky zdá trochu málo, čekali bychom víc. Ale pro běžnou domácnost je to postačující, dá se takto sušit pro tři až čtyři lidi. Navíc buben je speciální asymetricky zakřivenými unášeči s měkčeným povrchem. Prádlo je tak nadýchané, nepomačkané a díky systému SensitiveDrying (který suší prádlo teplým vzduchem rovnoměrně ze všech stran) se ani nepoškozuje a neztrácí tvar a barvu. Dá se říct, že prádlo je nadnášeno na vzduchovém polštáři a nedrhne tedy o stěny bubnu. Buben navíc disponuje LED osvětlením.

Bosch WTW87467CS energetický štítek

Projít bychom si měli i údaje z energetického štítku. Ten je povinný pro všechny elektrospotřebiče této kategorie a hodně o nich vypovídá. Kupříkladu v případě této sušičky z něj vyčteme, že její energetická třída je ta nejvyšší, A+++. Znamená to velké úspory energií a velmi nízkou spotřebu. Průměrná roční spotřeba je 159 kWh, což je hodně nízké číslo, to vám ze zkušenosti můžeme říct. Když vydělíme spotřebu průměrným počtem cyklů za rok, s nimiž se počítá, vyjde nám, že spotřeba na jeden cyklus se pohybuje mezi 1 a 1,5 kWh v závislosti na zvoleném programu, jde tedy o velmi levné sušení. Hlučnost nám trochu kazí dojem, 64 dB je u takové sušičky trochu moc, nicméně účinnost kondenzace třídy B to zachrání.

Co se týče bezpečnosti, nemůže chybět dětská pojistka. Jelikož děti jsou od přírody průzkumníci a elektrospotřebiče jim nedávají spát, je potřeba je hlídat. Sušička Bosch WTW87467CS vám tuto možnost dává – umožňuje zamknout jak dvířka, tak i displej, aby děti nemohly sušičku vypnout nebo nedej bože otevřít a opařit se. Nechybí ani zvuková signalizace konce cyklu a znečištění filtru. Není nutné signalizovat zanesení kondenzátoru, a proč, to vám hned vysvětlíme. Tato sušička totiž disponuje SelfCleaning kondenzátorem, který nemusíte čistit ručně. Vyčistí se sám až čtyřikrát v průběhu sušicího procesu.

Bosch WTW87467CS ovládání

Mimo jiné i díky tomu je zajištěna nízká spotřeba sušičky. Druhým z faktorů je technologie AutoDry. Teplota a zbytková vlhkost v prádle je totiž neustále měřena za pomoci senzorů, takže na prádlo je neustále dohlíženo. Sušička tak sama určí čas, kdy je prádlo usušené přesně podle zvoleného programu, ukončí cyklus a dá vám vědět. Chybět samozřejmě nemůže funkce odložení startu, díky které můžete sami určit, kdy se se sušením začne a kdy tedy skončí. Můžete tak naplánovat konec sušení třeba na dobu, kdy budete vstávat, aby prádlo dlouho nezůstávalo zmačkané v bubnu.

Programy

Programové vybavení je to poslední, na co se u sušičky podíváme. Disponuje celkem 15 programy, nicméně šest z nich je určených pro syntetiku a bavlnu a liší se jen stupněm usušení. Variabilita je daná především přítomností dalších, speciálních programů, jako je program Super 40‘, což je skvělá volba, pokud potřebujete usušit oblečení velmi rychle. Vyplatí se určitě i časové programy (teplý pro odolné textilie, studený pro osvěžení málo nošených oděvů). Nechybí ani programy pro zvláštní druhy tkanin – sport, halenky a košile nebo peří, což je u sušiček poměrně neobvyklé.

Bosch WTW87467CS fotka

Všechny programy mají pečeť ECARF pro alergiky, to je potřeba si říct. Ve světě sušiček a praček se jedná o poměrně prestižní ocenění. Poslední zvláštnost, kterou chceme zmínit, je funkce načechrávání. Po usušení totiž můžete nastavit ještě cyklus načechrávání, kdy se prádlo v bubnu další až dvě hodiny provzdušňuje (ovšem samozřejmě, tento cyklus můžete kdykoliv v průběhu přerušit a prádlo vyjmout).

Programy

 • Bavlna extra suchá do skříně
 • Bavlna suchá do skříně
 • Bavlna suchá k žehlení
 • Syntetika extra suchá
 • Syntetika suchá do skříně
 • Syntetika suchá k žehlení
 • Mix
 • Sport/fitness
 • Ručníky
 • Časový program teplý
 • Časový program studený
 • Halenky/košile
 • Super 40‘
 • Peří
 • Vlna krátký

Bosch WTW87467CS Bosch

Verdikt

Sušička Bosch WTW87467CS je skvělou ukázkou moderního německého inženýrství. Je to stroj s pěkným designem, výbornými parametry a velmi nízkou spotřebou. Ta je jedna z nejlepších, s jakými jsme se v rámci našeho testu setkali. Dojem nám trochu kazí vyšší hodnota hlučnosti a poněkud vyšší hmotnost, která se třeba při stěhování jistě projeví, to jsou ale spíše detaily. Možná, že kapacita mohla být trochu vyšší, ale není to vyložená chyba, záleží na vašich preferencích. Na druhou stranu, líbí se nám samočisticí SelfCleaning kondenzátor. Kromě toho oceňujeme přítomnost technologií, jako je AutoDry nebo SensitiveDrying. Líbí se nám i výběr programů (oceňujeme zvláště málo obvyklý program Peří). Za nás palec nahoru, jde o skvělou sušičku, která uspokojí i náročné zákazníky. Určitě doporučujeme!

Zjistit aktuální cenu

Parametry

 • Čerpadlo: ano
 • Hlučnost: 64 dB
 • Rozměry – výška: 84,2 cm
 • Rozměry – šířka: 59,8 cm
 • Rozměry – hloubka: 59,9 cm
 • Hmotnost: 54 kg
 • Kapacita sušení: 7 kg
 • Typ dveří: sklo
 • Osvětlení bubnu: ano

Bosch WTW87467CS buben

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *