Sušička Candy GVS4 H7A1TCEX-S : Recenze

Candy GVS4 H7A1TCEX-S

Candy GVS4 H7A1TCEX-S
9.2

Kvalita sušení

9.4 /10

Hlučnost

9.3 /10

Spotřeba

9.0 /10

Cena/výkon

9.0 /10

Výhody

 • Vhodná i do malých prostor (takzvaný SLIM model)
 • Pěkný design
 • Kondenzační nádoba Easy Case

Nevýhody

 • Ne zcela příznivý poměr ceny a kvality
 • Průměrná hodnota spotřeby
 • Poněkud hlučnější

Zjistit aktuální cenu

Sušičky prádla, ačkoliv se to někomu může zdát zvláštní, dobyly světový trh s elektrospotřebiči velmi rychle a existuje celá řada firem, které na nich vydělávají spoustu peněz. Řadí se mezi ně také italská společnost Candy. Sušičky Candy většinou ve srovnání s konkurencí nevycházejí úplně nejlépe. Jak si vedl další ze zástupců výrobků této italské firmy, sušička prádla Candy GVS4 H7A1TCEX-S, kterou se zabývá naše dnešní recenze?

Design

Pokud patříte k pravidelným čtenářům našich recenzí, mohli jste si všimnout, že vždy začínáme fyzickým popisem sušičky a nebudeme to měnit ani dnes. Především si řekněme, že sušička Candy GVS4 H7A1TCEX-S patří mezi volně stojící kondenzační sušičky s tepelným čerpadlem. To je velmi obvyklá kombinace – není potřeba žádný odvod par a přítomnost tepelného čerpadla pro vás zase znamená značnou úsporu energií. Na první zvláštnost (a velkou výhodu, to musíme poznamenat dopředu) narazíme už u fyzických rozměrů sušičky. Na výšku měří klasicky 85 centimetrů, na šířku pak 59,5 centimetrů, do hloubky je však mimořádně štíhlá – jen 46,5 centimetru je výsledek, který znamená značnou prostorovou úspornost. Někdo by mohl namítnout, že je to na úkor kapacity, ta je však obstojná – při zmenšeném bubnu je 7 kilogramů prádla dostatečný náklad na jedno sušení. Hmotnost je pak průměrná, 47 kilogramů.

Candy GVS4 H7A1TCEX-S

Po stránce celkového provedená v nás zanechala sušička Candy GVS4 H7A1TCEX-S velmi dobrý dojem. Její bílé provedení není klasické, s ostrými hranami, ale všechny rohy jsou zaoblené. Kromě toho, že je to zejména pro děti bezpečnější, to také vypadá poměrně dobře. Dominantní je ovládací LCD displej a kolečko pro volbu programů. Jde o klasický a poměrně intuitivní způsob ovládání. Je jen škoda, že na ovládacím panelu chybí popisy a všechno je řešeno značkami – ovládání a nastavení programů se budete muset nějakou dobu učit a zejména v začátcích se nejspíše neobejdete bez návodu. Velmi elegantní jsou dvířka – ta tvoří se svým pochromovaným rámem pěkný protiklad bílému plášti. Navíc jsou prosklená, takže během cyklu máte prádlo pod dohledem.

Za prosklenými dvířky se pak ukrývá buben. Ten je vyvedený v nerezu a vzhledem k obstojné kapacitě 7 kilogramů prádla má poměrně malý objem, jen 80 litrů. Je to dané tím, že je o sušičku řady SLIM. Manipulace je poměrně komfortní, ačkoliv nemůžeme rozhodně potvrdit slova výrobce, že umístění dvířek o 3,5 centimetru výše je převratné a zvyšuje to vaše pohodlí. Podle nás nejde tak malý posun nahoru moc poznat, je to ale asi věc názoru. Zajímavostí sušičky je zásobník na vodu EasyCase, který zachytává během cyklu vodu do vyjímatelné nádoby – lze ji tedy používat znovu, máte-li pro n využití. Navíc je nádoba integrovaná ve dvířkách, takže ji nemusíte složitě vytahovat. Naopak, sušička nemá díky tomuto systému možnost odvodu kondenzátu do odpadu. Poslední, co bychom rádi zmínili, jsou čtyři nastavitelné nožičky, které vám pomohou vyrovnat nejrůznější nerovnosti podlahy vaší koupelny. Je totiž nutné, aby sušička během provozu stála rovně a kolmo k zemi.

Candy GVS4 H7A1TCEX-S panel

Spotřeba a zpracování

V další kapitolce se, jelikož fyzické parametry jsme už probrali více než podrobně, zaměříme na technické hodnoty a kritéria výběru. Začneme hodnotami, které vyčtete z energetického štítku sušičky. Jedná se totiž možná o nejlepší charakteristiku. Především byste si měli všimnout energetické třídy spotřebiče, ta vám říká, jak moc úsporný je. Sušička Candy GVS4 H7A1TCEX-S patří do energetické třídy A+, což je průměrná hodnota, ani dobrá, ani špatná. Průměrná roční spotřeba (vypočítaná pro 160 cyklů programu bavlna při optimální náplni ročně) je 246 kWh. Berte tento údaj s rezervou, uvedeného čísla pravděpodobně v domácích podmínkách nikdy nedosáhnete, ale pro srovnání stačí. Dále najdete na energetickém štítku údaj o kapacitě sušičky, již zmíněných 7 kilogramů.

Hlučnost sušičky, kterou se také nevyplatí podcenit, je 67 decibelů. Ne, že by to bylo nějak moc, přehnaně rušivý přístroj určitě nebude, ale extra dobrá hodnota to taky není. Za nás víceméně průměr. Poslední věcí, kterou vyčtete z energetického štítku, je účinnost sušení/účinnost kondenzace. Ani v tomto ohledu nevybočuje sušička z průměru, patří do třídy účinnosti B, což je pěkné hodnocení. Přejděme nyní k funkčnímu vybavení sušičky. Začněme nejzákladnější funkcí, a to je možnost odložení startu. V tomto případě až o 23 hodin. Není tedy problém jít si večer lehnout a mít ráno usušené prádlo, aniž by se dlouhým stáním v bubnu pomačkalo. Šikovná je pak funkce paměti, kdy si můžete oblíbené nastavení cyklu uložit a příště ho používat, aniž byste museli všechno nastavovat znovu. Nechybí dětská pojistka.

Candy GVS4 H7A1TCEX-S energetický štítek

Skvělá je technologie NFC, kterou disponují pouze některé moderní sušičky prádla. Někdo může namítnout, že se bez této funkce můžete docela dobře obejít. To je pravda, ale zvyšuje váš komfort. Díky této technologii můžete dohlížet na průběh cyklu a řídit sušičku z chytrého telefonu, stačí obě zařízení spárovat. Stejně tak lze tímto způsobem detekovat třeba poruchy. Speciální pohyb bubnu před a po sušení pak snižuje riziko pomačkání a tedy vám to ubírá práci, spojenou se žehlením. Senzory vlhkosti pak pomáhají upravit průběh sušení tak, aby bylo případné žehlení co nejsnadnější. Díky senzorům je pak možné sušit i malé dávky za možnosti úspory času i energií.

Vraťme se ale ještě závěrem této kapitolky k chytrým technologiím této sušičky. Technologii NFC jsme již zmínili, podívejme se ještě na technologii Smart Touch. Tou jsou známé především právě sušičky Candy. Díky ní lze sušičku propojit s chytrým telefonem, a stahovat si do ní další doplňkové programy. Ke čtrnácti původním programům můžete stáhnout až 30 dodatečných. Tím se využití sušičky značně rozšiřuje.

Candy GVS4 H7A1TCEX-S design

Programy

Podívejme se ještě, než si sušičku definitivně zhodnotíme, na programové vybavení. To je poměrně bohaté – v základní výbavě je nabízeno 14 programů (včetně velmi šetrného programu pro sušení vlny, ověřeného certifikátem Woolmark Apparel Care). Pokrývají široké spektrum toho, co zákazníci potřebují, nechybí programy, jako jsou džíny, ručníky, nebo sportovní oblečení. Technologie Smart Touch vám pak nabízí k dodatečnému stažení dalších 30 programů podle vaší volby a potřeb.

Candy GVS4 H7A1TCEX-S buben

Programy:

 • Bavlna
 • Syntetika
 • Mix & Dry
 • Bílé
 • Barevné
 • Ručníky
 • Přikrývky
 • Košile
 • Džíny
 • Sportovní
 • Vlna
 • Antialergenní
 • Odstranění pomačkání
 • Osvěžení

Verdikt

Pojďme si na závěr sušičku Candy GVS4 H7A1TCEX-S celou zhodnotit. Po stránce designu je velmi pěkná a její předností je speciální hloubkový rozměr, pouze 46,5 centimetru, aniž by byla omezena vnitřní kapacita bubnu. Spotřebou, hlučností i účinností je sušička víceméně průměrná, ale líbí se nám její funkční a technologické vybavení. Je bohaté, navíc se nám zamlouvá funkce NFC a Smart Touch, která zároveň výrazně rozšiřuje programovou výbavu přístroje. Mrzí nás poměrně vysoká cena, ale pokud toužíte po kvalitě, doporučujeme si připlatit a koupi této sušičky rozhodně zvážit.

Zjistit aktuální cenu

Parametry:

 • Čerpadlo: ano
 • Hlučnost: 67 dB
 • Rozměry – výška: 85 cm
 • Rozměry – šířka: 59,5 cm
 • Rozměry – hloubka: 46,5 cm
 • Hmotnost: 47 kg
 • Kapacita sušení: 7 kg
 • Typ dveří: sklo
 • Osvětlení bubnu: ne

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *