Sušička Candy SLC D813B-S : Recenze

Candy SLC D813B-S

Candy SLC D813B-S
9.2

Kvalita sušení

9.4 /10

Hlučnost

9.1 /10

Spotřeba

9.0 /10

Cena/výkon

9.2 /10

Výhody

 • Možnost uložit si oblíbený program
 • Nízká hmotnost
 • Velmi nízká cena
 • Snadné ovládání

Nevýhody

 • Vysoká spotřeba, energetická třída B
 • Malý počet programů
 • Nízká účinnost sušení
 • Chybějící vnitřní osvětlení bubnu

Zjistit aktuální cenu

Sušička prádla je dnes pomocníkem, o kterého má zájem prakticky každá domácnost. Na druhou stranu, sušičky prádla bývají občas poměrně drahé, takže jakákoliv sušička levně pořízená se hodí. Proto je předmětem dnešní recenze Candy SLC D813B-S, velmi levná sušička, která si svou oblibu získala nejspíše především příznivou cenou. Jak si ale vede po stránce parametrů, na to se nyní podíváme spolu.

Candy SLC D813BS celá

Design

Začneme designem, tak to bývá v našich recenzích zvykem a přidržíme se toho i tentokrát. Především je potřeba říct, že se jedná o volně stojící kondenzační sušičku, nicméně ne s tepelným čerpadlem (jako je tomu u většiny dnes prodávaných sušiček), ale s topným tělesem. Znamená to o něco větší spotřebu a složitější regulaci. Na druhou stranu, účinnost je vyšší a sušení rychlejší. Rozměrově spadá sušička do průměru, 85 centimetrů na výšku, 59,9 na šířku a 61 do hloubky. Velkou výhodou je podle nás malá hmotnost, pouze 34,5 kilogramu, což znamená velmi snadné a jednoduché stěhování.

Co se týče designu sušičky Candy SLC D813B-S, nevymyká se nijak průměru. Jde o jednoduchou sušičku v bílé barvě, u které jsou jedinými výraznějšími prvky prosklená kulatá dvířka a LCD digitální displej v horní části ovládacího panelu. Když už jsme u ovládání, to je poměrně přehledné. Nechybí ovládací kolečko pro nastavení programu, ukazatel zbytkového času, indikátor zaneseného filtru a naplnění nádobky na kondenzát. Ta je poměrně velká, celých 5,5 litru. Navíc je napojená na prosklená dvířka (takzvaná technologie Easy Case). Vodu můžete odvádět rovněž skrze hadici přímo do odpadu, hadička je součástí balení.

Za zmínku určitě stojí nastavitelné nožičky (aby se dala i na křivé podlaze sušička postavit rovně), které jsou součástí této sušičky a které hodnotíme jako přínosné. Kromě toho se nám líbí rozkládací filtr na textilní prach v bubnu a dvojitý filtr před výparníkem.

Zpracování/spotřeba

Teď bychom se měli podívat na samotné sušení a fungování sušičky. Jako tradičně začněme bubnem, myslíme si totiž, že ten je pro péči o prádlo klíčový. V případě sušičky Candy SLC D813B-S jde o buben galvanizovaný (v elektrickém poli dochází k potažení jednoho kovu vrstvou jiného kovu, většinou odolného vůči korozi). Nerez je samozřejmě lepší a odolnější, ale vzhledem k tomu, že jde o levnou sušičku, to docela dobře stačí. Objem bubnu je 115 litrů, což znamená kapacitu 8 kilogramů. To je velmi dobrý výsledek, který pokryje potřeby i čtyřčlenné či pětičlenné rodiny, kde se pere často. Buben navíc disponuje funkcí obousměrného otáčení, čímž se zabraňuje přílišnému zmačkání prádla.

Candy SLC D813BS dvířka

Horší je to s informacemi, které hledáme na energetickém štítu spotřebiče. Tato sušička značky Candy patří až do energetické třídy B, což je pro nás trochu zklamáním. Znamená to jen průměrnou spotřebu a téměř žádné úspory. Na druhou cenu, je to daň za nízkou cenu. Roční spotřeba činí 561 kWh, na jeden cyklus pak připadá 4,7 kWh. To je docela dost. Hlučnost tohoto spotřebiče pak je taktéž nadprůměrná, 69 dB. Pro váš komfort to může být lehce omezující. Účinnost kondenzace, poslední parametr, který nás ze štítku zajímá, je pak třídy C. Znamená to, že v prádle zůstane ještě nějaká zbytková vlhkost i po vysušení. Budete ho pravděpodobně muset dosušovat.

Pojďme přímo k sušení a k bezpečnosti práce. Sušička disponuje dětskou pojistkou dvířek, nikoliv už displeje. Znamená to, že děti se nedostanou během cyklu dovnitř skrze dvířka, což je dobrá zpráva. Mohly by si jinak hodně ublížit. Na druhou stranu mohou mačkat tlačítka a ovlivnit sušicí cyklus, to si musíte už pohlídat sami. Chybí zde zvuková signalizace naplnění nádobky na vodu nebo zanesení filtru, musíte sledovat světelné indikátory. Zvuk vám ohlásí pouze dokončení programu.

Candy SLC D813BS štítek

Co se týče funkčního vybavení sušičky Candy SLC D813B-S, nechybí u ní klasické časované a senzorové sušení. Buď můžete sami (v časech od 20 do 180 minut) odhadnout, jak dlouho se má asi tak prádlo sušit, nebo můžete využít senzorů. Jednoduše nastavíte, jak moc suché prádlo chcete (ve čtyřech úrovních – Extra suché, Do skříně, Na ramínko, K vyžehlení) a senzory budou průběh sušení hlídat. Jakmile vlhkost dosáhne požadované meze, bude cyklus ukončen. Je potřeba říct, že vzhledem k tomu, že jde o sušičku s topným tělesem, je na konci cyklu nutné krátké ochlazování, než se proces ukončí. Samozřejmostí je pak funkce odloženého startu, která vám umožňuje naložit prádlo do bubnu, ale spustit sušicí proces až po určité doby. Můžete tak využít výhodnější noční tarify elektřiny, ale i zabránit tomu, aby prádlo zůstávalo dlouho v sušičce a mačkalo se.

Programy

Programové vybavení sušičky jsme si pro vás nechali až na konec. Je trochu slabší, než na jaké jsme zvyklí u dražších sušiček, rozhodně ale není špatné. Senzorové sušení vám nabízí čtyři úrovně – Extra suché prádlo, Suché do skříně, Suché na ramínko a Suché k žehlení. Princip, jak toto senzorové sušení funguje, jsme si popsali o kousek výše. Obdobně funguje časované sušení, kde si nastavíte čas, po který bude sušení probíhat.

Sušička Candy SLC D813BS

Z dalších programů bychom mohli jmenovat třeba rychlý program Rapid 40 nebo program Vlna, který obdržel certifikát Woolmark za šetrné sušení vlny a vlněných oděvů. Zajímavostí sušičky Candy SLC D813B-S je paměťová funkce Memo. Ta vám umožňuje uložit oblíbený program (nastavení teploty, času nebo úrovně vlhkosti) do paměti, abyste si ho nemuseli pamatovat. Příště ho jen stisknutím tlačítka aktivujete, což může být zejména pro starší lidi velká výhoda.

Programy

 • Extra suché
 • Suché do skříně
 • Suché na ramínko
 • Suché k vyžehlení
 • Bez pomačkání
 • Osvěžení
 • Vlna
 • Mix and Dry
 • Košile
 • Rapid 40
 • Časované sušení

Candy SLC D813BS Easy Case

Verdikt

Sušička Candy SLC D813B-S patří na našem trhu mezi ty hodně oblíbené. Na druhou stranu, nemůže za to ani technická vyspělost, ani skvělé parametry, ale především nízká cena. Tak na ni musíme nahlížet. Patří do energetické třídy B, má vysokou hlučnost a poněkud vyšší spotřebu. Nicméně máte-li zájem o levnou sušičku, jde o skvělou volbu. Získáte přístroj s velkou kapacitou, dobrým bubnem a pěkným designem. Jako dobré hodnotíme senzorové a časované sušení, navíc programové vybavení je vzhledem k ceně relativně bohaté. Dobrá levná sušička prádla, od které ale nemůžete čekat zázraky. Jak rádi říkáme, za málo peněz hodně muziky.

Zjistit aktuální cenu

Candy SLC D813BS

Parametry

 • Čerpadlo: ne
 • Hlučnost: 68 dB
 • Rozměry – výška: 85 cm
 • Rozměry – šířka: 59,9 cm
 • Rozměry – hloubka: 61 cm
 • Hmotnost: 34,5 kg
 • Kapacita sušení: 8 kg
 • Typ dveří: sklo
 • Osvětlení bubnu: ne

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *