Sušička Electrolux EDH 3684 PDE : Recenze

Electrolux EDH 3684 PDE

Electrolux EDH 3684 PDE
9.1

Kvalita sušení

9.3 /10

Hlučnost

8.8 /10

Spotřeba

8.9 /10

Cena/výkon

9.5 /10

Výhody

 • EcoFlow čištění filtru
 • Cena
 • Buben s reverzním otáčením

Nevýhody

 • Hlučnost
 • Chybí vnitřní osvětlení

Zjistit aktuální cenu

Sušička představuje v dnešní době významnou investici, ale také pomoc, co se týče času stráveného při sušení prádla. V rámci spotřeby je však třeba zvážit, zda vám to pohodlí za její cenu opravdu stojí. Obyčejně se však sušičky staly super pomocníky v moderních domácnostech, kde v efektivním využití času sehrávají skutečně významnou roli.

Dnes si představíme kondenzační sušičku prádla s tepelným čerpadlem značky Eectrolux EDH 3684 PDE. Zařazujeme jí do střední třídy, ale se svými parametry se dokáže vyrovnat nejedné konkurentce z vyšší třídy.

susicka-v-kuchyni

Design

Při výrobě sušičky prádla Electrolux EDH 3684 PDE byl kladen důraz na její praktičnost, vzhled zde sehrával druhořadou roli. Sušičku se strohým zevnějškem proto navrhujeme umístit do uzavřených prostor, kde tolik nebije do očí, když u ní nemůžeme moc hovořit o eleganci, ani o stylu. Pod jejím povrchem ale uvidíme šikovný stroj.

Za jednoduchými plastovými dvířky se skrývá buben s reverzním otáčením, které výrazně prospívá sušenému prádlu a eliminuje jeho mačkání. Naráz můžete vysušit až 8kg prádla, přičemž dosáhnete vynikajících výsledků. Doporučujeme jí hlavně větším domácnostem, kde prádlo suší i 5x týdně.

Velké plus si u nás sušička Electrolux EDH 3684 PDE získala oboustranným otevíráním dvířek. V případě, že vám otevírání doleva nepasuje do zařízení domácnosti, jednoduše v návodu najdete postup, jak změnit směr otevírání doprava. Užitečná vlastnost hlavně do menších prostor, aby vám dvířka příště nezavazela.

susicka-pradla-electrolux

Sušička neumožňuje odvádět přebytečnou vodu do odtoku, ale vlevo nahoře se nachází nádoba na kondenzát, do které se vejde až 5,28 litrů vody. Je ale vhodné jí po každém cyklu vylévat, aby se nepřeplnila.

Výhodu jsme našli v signalizaci ukončení programu. Mnoho uživatelů si stěžuje na otravný signál sušičky, u této sušičky si ho však můžete zvolit.

Zpracování/spotřeba

I navzdory tomu, že výrobci navrhli sušičku s tepelným čerpadlem, u Electrolux EDH 3684 PDE nemůžeme o špičkové spotřebě mluvit, neboť se svým provedením zařazuje do energetické kategorie A+. Je ale nutné zmínit, že tato sušička používá k šetrnému sušení vašeho oblečení nižší teploty a spotřebuje o 45% méně energie než sušička třídy B.

spotreba-susicky-a

Pro lepší přehled vám tento model porovnáme se sušičkou třídy A+++. Například sušička značky Beko DPY 8506 GXB1 má roční spotřebu energie 176 kWh (cca … ročně) a cenově se pohybuje okolo Naše dnešní sušička Electrolux EDH 3684 PDE stojí cca a její odhadovaná spotřeba je až 308 kWh (… ročně).

Do sušičky A+ s cenou okolo … investujete za 5 let dohromady cca …, do A+++ s cenou … cca … dohromady s roční spotřebou. Vyplývá z toho jediné. Pokud budete sušičku zapínat více než je průměr, tedy téměř každý den, vyplatí se vám zakoupit sušičku A+++. V případě, že jí budete používat sporadicky, rozhodně doporučujeme využít sušičku dnešního testování Electrolux EDH 3684 PDE.

Mnohým uživatelům nevyhovovala hlučnost sušičky. Při její koupi je nutné zvážit, kam jí umístíte a jestli jste ochotní žít těch pár hodin týdně v mírném hluku. Neposkytuje totiž žádný tichý program, ale navzdory tomu můžeme považovat její hlučnost za průměrnou. To všechno pramení z kompromisu s cílem snížit cenu na co nejnižší úroveň.

Super zprávou je EcoFlow systém, díky kterému je potřeba čistit ručně pouze jeden filtr.

Programy

Sušička Electrolux EDH 3684 PDE má k dispozici 7 základních programů pro bavlnu a syntetiku a ještě více doplňkových. To však není zrovna moc oproti ostatním sušičkám.

Z hlediska množství programů nemůžeme hovořit o dokonalosti, ale dovolíme si tvrdit, že pokrývají základní potřeby běžných domácností. V konečném důsledku si časem stejně osvojíte jen 3 nebo 4 programy, které budete stále využívat, a na ostatní zapomenete.

Sušička Electrolux EDH 3684 PDE má k dispozici programy pro bavlnu a to suché do skříně, suché do skříně plus, extra suché a připravené na žehlení. Tento poslední cyklus je specifický tím, že prádlo nevysuší úplně, takže se lehce poddá a vyžehlíte jej dokonale, jako byste měli žehlit přesušené prádlo.

susicka-bielizne-electrolux-ovladaci-panel

Mezi další programy řadíme programy pro syntetiku. Najdeme zde cyklus suchá syntetika do skříně, suchá na žehlení a extra suchá. Při sušení umělých vláken je nutné využívat jiné teploty, jinak by se vlákna mohla potrhat a přerušit. Vaše prádlo tak může být následně náchylné na poškození. I tomu je sušička Electrolux EDH 3684 PDE přizpůsobená.

V rámci pozitiv musíme ještě říct, že sušička Electrolux EDH 3684 PDE dokáže automaticky upravit čas sušení podle vlhkosti prádla. Prádlo tak bude vždy dokonale vysušené.

reverzne-tocenie-bubna

Výhodu jsme našli také v indikátorech na plnou nádrž, kondenzátoru i na zanesení filtru. Vybrat si však můžete i z dodatečného žehlení, pokud jde o košile nebo prádlo na postel. Naopak nevýhodou je absence vnitřního osvětlení. Je proto vhodné sušičku umístit na dobře osvětlené místo.

Programy:

 • Bavlna – suché do skříně
 • Bavlna – suché do skříně plus
 • Bavlna- extra suché
 • Bavlna – připraveno k žehlení
 • Syntetika – suché do skříně
 • Syntetika – extra suché
 • Syntetika – připraveno k žehlení

Verdikt

Sušička vás jistě překvapí jednoduchým intuitivním ovládáním, které se hodí hlavně pro seniory nebo do domácností, které s podobnými spotřebiči nemají zkušenosti. Další daní za nízkou cenu je odhadovaný čas ukončení programů. Někdy si počkáte i vícenásobně déle, jindy se vám sušička vypne po půl hodince. Děje se tak v důsledku senzorů vlhkosti, které tímto způsobem šetří vlákna prádla a v konečném důsledku i samotnou energii.

Sušičku nedoporučujeme náročným uživatelům, kteří od ní budou očekávat zázraky. Sice prádlo vysuší, ale nic víc od ní nemůžeme v dané cenové relaci chtít. Sušička Electrolux EDH 3684 PDE je zkrátka jednoduchým pomocníkem, který je stejně tak vhodný pouze do jednoduchých domácností.

Zjistit aktuální cenu

Parametry

 • Čerpadlo: ano
 • Hlučnost: 66 dB
 • Rozměry – výška: 85 cm
 • Rozměry – šířka: 60 cm
 • Rozměry – hloubka: 60 cm
 • Hmotnost: 50,38 kg
 • Kapacita sušení: 8 kg
 • Typ dveří: plast
 • Osvětlení bubnu: ne 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *