Sušička Electrolux EDH3686GDE : Recenze

Electrolux EDH3686GDE

Electrolux EDH3686GDE
9.2

Kvalita sušení

9.1 /10

Hlučnost

9.4 /10

Spotřeba

9.0 /10

Cena/výkon

9.3 /10

Výhody

 • EcoFlow systém – čištění jednoho filtru
 • Technologie DelicateCare
 • Technologie EcoCare – šetří Vaší peněženku, teplo neuniká do místnosti
 • Zlatý certifikát WoolMark – nejšetrnější péče o vlněné prádlo

Nevýhody

 • Velmi stručný návod k sušícím programům
 • Volič programů není v češtine

Zjistit aktuální cenu

V dnešní hektické době se snažíme pomocí nejnovějších technologií zefektivnit a urychlit náš život na maximum. Praní a následné zdlouhavé sušení prádla představuje hodiny a hodiny čekání, a tedy také velmi výrazné zdržení. I proto poptávka po sušičkách roste každým dnem. Moderní sušičky vaše oblečení nejen vysuší, ale ty nejnovější modely dovedou prádlo i vyžehlit. Kvalita prosušeného prádla je neporovnatelně lepší, prádlo se stává hebčí a také nadýchanější. Dnes vám blíže specifikujeme sušičku Electrolux EDH 3686 GDE.

susicka-electrolux-3-min

Design

Sušička Electrolux EDH 3686 GDE představuje dokonalý soulad stylu a komfortu. Vyznačuje se extra prostorným bubnem, který přispívá k pohodlí během sušení jakéhokoliv množství prádla, ať už jste velká domácnost nebo skromný novomanželský pár.

LED osvětlení bubnu je u těchto sušiček samozřejmostí, ale nádech originality se skrývá právě ve dveřích, které jsou vyrobené z hrubého průhledného skla. Budete tak mít vždy pod kontrolou, co se uvnitř s vaším prádlem děje, a to i v průběhu cyklu. Navíc nemusíte mít obavy, že to ve vaší koupelně bude vypadat jako ve strojovně. Sušička prádla Electrolux EDH 3686 GDE je výjimečná svým moderním elegantním vzhledem, díky kterému skvěle zapadne k designu praček Electrolux.

susicka-electrolux

Celou elektroniku je možné sledovat na přehledném LCD displeji. Hlavní předností sušičky je také volitelný zvukový signál na konci programu. Nestane se tak, že vám po čase začne signál „lézt na nervy“, jako je to v mnohých případech. Prostě ho vypnete, a je to.

Po vysušení se odpad z prádla usadí ve filtru. V útrobách sušičky Electrolux EDH 3686 GDE se totiž ukládají přebytečná vlákna, prach, dokonce i psí chlupy, které byste během klasického sušení nedostali z prádla ani po vytřepání. Pokud jednou za čas filtr vyčistíte, pak si zajistíte služby sušičky na dlouhou dobu.

Zpracování/spotřeba

Sušička Electrolux EDH 3686 GDE patří do horní třetiny sušiček, co se úspor týče. Zařazuje se mezi velmi úspornou třídu A+. Svojí technologií spotřebuje až o 45% méně energie než sušičky třídy B. Patří však také mezi nejúspornější z řady Electrolux v této finanční třídě. Tento model vysuší naráz až 8kg prádla, takže se nemusíte obávat, že povlečení nebo utěrky budete muset sušit v několika várkách.

susicka-electrolux-2

Sušičku prádla Electrolux EDH 3686 GDE zařazujeme s jejím technickým provedením mezi kondenzační sušičky s tepelným čerpadlem. V porovnání s klasickou kondenzační sušičkou tento model snižuje teplotu sušení o 30%. Tento typ motorů se také vyznačuje nižší spotřebou, která je v běžných sušičkách až o polovinu vyšší. Prezentovaný model tak představuje výhodnou investici.

Navzdory velkým rozměrům bubnu se tato sušička dokáže díky šestému smyslu přizpůsobit okolnostem a zredukovat tak energii na minimum. Sušičku Electrolux EDH 686 GDE můžeme charakterizovat jako průměrně tichou v porovnání s většinou ostatních sušiček.

susicka-electrolux-4-min

Paradoxně si mnozí myslí, že suché prádlo bude po vyndání zmačkané a neforemné. Díky otáčení bubnu oběma směry se však textil nepomačká a nezamotá jako v případě mnohých praček a sušiček. Obousměrný pohyb bubnu viditelně pomáhá s následným žehlením a prádlo je po vysušení uvolněné a často ho ani není potřeba žehlit. Stačí, když ho vyndáte včas a za tepla poskládáte nebo pověsíte na věšák.

Programy

V rámci sušičky Electrolux EDH 3686 GDE máte k dispozici 14 praktických programů jako je syntetika nebo bavlna. Kombinací nejnovějších technologií se sušička Electrolux postará o měkkost a absolutní hebkost jakéhokoliv materiálu ve velmi krátkém čase. Ušetří vám navíc starosti s vlhnutím pokojů a nemotorným sušákem na prádlo. Technologie Delikte care zaručí, že po vysušení si i nejháklivější oblečení zachová svou jemnost, barvu a celkovou kvalitu, takže se konečně nemusíte bát otisků od kolíčků nebo zkrepovatělou tvrdou textilií.

susicka-electrolux-1

Další silnou stránkou této sušičky je speciální senzor, který měří vlhkost tkaniny a sám zhodnotí nejvhodnější čas sušení. Pokud je přebytečná vlhkost v souladu s nastaveným programem, sušička se zastaví a tím ušetří energii a nebude zbytečně trápit prádlo.

Jak jsme si už říkali, sušička je nejefektivnější, pokud z ní vyberete prádlo hned po skončení programu. Určitě se však ocitnete v situaci, kdy to nebude možné. I na tyto okamžiky výrobci mysleli a navrhli speciální funkci odloženého startu. Sami tak rozhodnete, kdy se program sušení spustí.

Programy:

 • Bavlna – extra suché / suché do skříně / suché na žehlení
 • Syntetika – extra suché / suché do skříně / suché na žehlení
 • Speciální – krátký (rychlý program při nízké teplotě) / časové sušení (sami zvolíte délku programu)
 • Osvěžení – vlna / velmi jemné
 • Přikrývka – peřiny (s peřím, prachovým peřím nebo syntetickou výplní)
 • Lehké žehlení

Verdikt

Sušička prádla Electrolux EDH 3686 GDE z designové řady Inspiration se hrdě prezentuje nízkou spotřebou energie, kterou umocňuje technologie tepelného čerpadla. Z hlediska hlučnosti patří mezi průměrně hlučné sušičky. Svým objemným provedením  se skvěle hodí pro početnější rodinu. Díky inovativní technologii si vysloužila Zlatý certifikát WoolMark, který garantuje nejšetrnější přístup k vlněnému prádlu. Je vhodná i na sušení jemných textilií, ať už jde o hrubé vlněné svetry nebo hedvábné spodní prádlo.

Tuto sušičku si zamilujete hlavně pro její funkce, vzhled a poměr ceny a výkonu. Díky přehlednosti programů je její ovládání jednoduché a pohodlné. Patří mezi spotřebiče, které jsou reklamované jen výjimečně. Tento model tedy rozhodně doporučujeme!

Zjistit aktuální cenu

Parametry

 • Čerpadlo: ano
 • Hlučnost: 66 dB
 • Rozměry – výška: 85 cm
 • Rozměry – šířka: 60 cm
 • Rozměry – hloubka: 60 cm
 • Hmotnost: 53 kg
 • Kapacita sušení: 8 kg
 • Typ dveří: sklo
 • Osvětlení bubnu: ano 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *