Sušička Gorenje D 7564 : Recenze

Gorenje D 7564

Gorenje D 7564
9.2

Kvalita sušení

9.1 /10

Hlučnost

9.3 /10

Spotřeba

9.0 /10

Cena/výkon

9.2 /10

Výhody

 • Unikátní filtrační systém
 • TwinAir – šetrné k oblečení
 • Super cena
 • Jednoduchá obsluha

Nevýhody

 • Malý displej
 • Chybí osvětlení bubnu

Zjistit aktuální cenu

Poptávka po sušičkách v dnešní době stoupá raketovou rychlostí. Jsou totiž skvělou volbou pro zvýšení pohodlí v moderní domácnosti. Dnes se blíže podáváme na sušičku nižší střední třídy značky Gorenje. Nemůžeme od ní očekávat zázraky, ale z hlediska poměru ceny a výkonu bude určitě patřit k výhodným nákupům.

susicka-gorenje-d-7564

Design

Provedením nepatří sušička Gorenje D7564 mezi ty nejkrásnější na trhu, působí totiž velmi stroze a málo elegantně. Hodnocení vzhledu těchto spotřebičů je subjektivní, avšak jsme názoru, že právě tato sušička by neměla být umístěna moc na očích. Určitě byste s ní případné návštěvy neoslnili.

Sušička Gorenje D7564 patří mezi ty jednodušší typy, přehledné ergonomické umístění všech ovládacích prvků je situované okolo informačního displeje. Za drobnou nevýhodu považujeme velmi malý LED displej. Celkově design sušičky prádla Gorenje D7564 působí jednoduše a účelově, někomu však může připadat poměrně chudý.

Za pozitivum považujeme přímé vypouštění kondenzátu, ať už do sběrné nádoby na vodu, nebo ještě lépe napojením na odpad. Nebude tak totiž potřebné kondenzát vyprazdňovat ručně.

susicka-gorenje-d7564

Dvířka jsou vysloveně jednoduchým komponentem sušičky, protože si ani nemůžete přizpůsobit otevírání podle potřeb zařízení v domácnosti. Musíme se přizpůsobit tomu, jak je výrobce namontoval.

Zajímavostí je reverzní chod bubnu, což bychom od této cenové kategorie nečekali. Slouží proti zmačkání a znehodnocení prádla během cyklu. Natlačíte do něho však méně prádla než je průměr. Maximum náplně pro sušení je 1 – 7kg. To je poměrně málo.

Zpracování/spotřeba

Sušička značky Gorenje D 7564 pracuje na energetické úrovni A+, nad ní najdeme už pouze A++ nebo A+++. Na svojí třídu má výborné spotřeby, záleží však na tom, jak často jí budete používat. Vysloveně nejvíc se vyplatí pro lidi, kteří sušičku zapnout tak 2 – 3x týdně. Vždy je třeba spočítat si, kolik vás vyjde roční spotřeba dvou různých sušiček rozlišených cenou a úspornou kategorií. V průběhu pěti a víc let si dokážete zjistit, jestli se vám vyplatí dražší nebo levnější sušička prádla (pokud vás to zaujalo, více informací k energetickým třídám a nákladům na energii najdete na úvodní stránce nejsusicky.cz).

susicka-pradla-gorenje-panel

Sušička Gorenje D 7564 je považována za středně hlučnou, respektive za průměrně hlučnou sušičky. Její hodnota hlučnosti se pohybuje kolem 65 dB, což není vysloveně vysoká hlučnost, ale v porovnání s pračkou je přeci jenom o něco hlučnější. Při koupi sušičky je však prostě potřeba počítat s tím, že když se nepraštíte přes kapsu a nekoupíte si opravdovou jedničku na trhu, bohužel ji doma budete muset poslouchat. Ideálním řešení je proto zavřít jí do koupelny, komory, nebo jiné místnosti, kde může v klidu za zavřenými dveřmi pracovat.

Mimo funkce, které charakterizují většinu sušiček, chceme upozornit na skvělý Filtration Supreme – jeden z nejúčinnějších filtračních systémů na světě. Tento filtrační systém v porovnání s jinými běžnými systémy poskytuje až o 40% vyšší výkon se zachováním stejné spotřeby. Systém se skládá ze speciálního 3D filtru nainstalovaného před kondenzační jednotkou a spolu s filtrem na pevné částice na dveřích a v bubnu tvoří inovativní technologii celkové filtrace nečistot.

gorenje-d7564

Výhodu jsme našli také v tepelném čerpadle TwinAir. Jde o široké vzduchové kanály, díky kterým se suší prádlo šetrněji než u běžného systému sušení. Teplota v sušičce má ideálních 50°C, aby se zabránilo přesušení.

Dalším pozitivem je inteligentní technologie SensorIQ, která automaticky upravuje postup sušení podle zvoleného programu, aby zamezila sražení nebo přesušení.

Další důležitý fakt ocení hlavně mladí rodiče, kteří mají nezbedné ratolesti, jde totiž o dětskou pojistku. Klasikou je, že za chodu se dvířka nemůžou otevřít. Pro zvýšení bezpečnosti dětí je však možné ovládací panel uzamknout jednoduchým stlačením tlačítka nebo kombinace tlačítek. Tento typ pojistek nemají ani o třídu vyšší sušičky.

Programy

Sušička Gorenje D7564 je vybavená základními programy jako je bavlna, syntetika, jemné prádlo apod. Mnozí lidé nejsou naklonění k rozhodování se v důsledku výběru mezi 20 programy. Jsou proto mnohem spokojenější, když si můžou vybrat jen z několika základních funkcí. Jedná se hlavně o starší lidi, kteří potřebují jednoduchý systém.

Tak jako u mnohých sušiček, i zde je základem funkce odloženého startu. Sušení prádla si můžete naplánovat v pohodlí domova až 24 hodin dopředu. Ideálem je spustit sušičku v noci, respektive nad ránem, s cílem stihnout noční tarif za elektrickou energii.

gorenje

Výbornou zprávou pro uživatele je možnost sušení malého množství prádla SmallLoad, dokonce i jednoho jediného kusu oděvu. Výhodou této funkce SmallLoad je okamžité a rychlé sušení toho oblečení, které právě potřebujete. Nemusíte proto čekat, až se vám nahromadí další prádlo.

Programy:

 • bavlna
 • syntetika
 • jemné prádlo
 • mix
 • vlna
 • XL program

Verdikt

Celé rozhodování o koupi sušičky je v tomto případě závislé na vašich prioritách. Jde vám o cenu, design, spotřebu, kvalitu nebo o jakékoliv jiné funkce? Sušička prádla Gorenje D 7564 splní základní požadavky a normy vyplývající z její příslušnosti k nižší střední třídě. Uživatelé jsou s ní velmi spokojení, i když se někteří prý neumí ztotožnit s jejím hlukem. Rozhodně vám ale můžeme říci, že v dané cenové kategorii je tento spotřebič na trhu více než vítaný.

Zjistit aktuální cenu

Parametry

 • Čerpadlo: ano
 • Hlučnost: 65 dB
 • Rozměry – výška: 85 cm
 • Rozměry – šířka: 60 cm
 • Rozměry – hloubka: 60 cm
 • Hmotnost: 50 kg
 • Kapacita sušení: 7 kg
 • Typ dveří: plast
 • Osvětlení bubnu: ne 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *