Sušička LG RC7055AH6M : Recenze

LG RC7055AH6M

LG RC7055AH6M
9.3

Kvalita sušení

9.2 /10

Hlučnost

9.4 /10

Spotřeba

9.1 /10

Cena/výkon

9.3 /10

Výhody

 • Inteligentní systém agnostiky problémů
 • Šestý smysl kontroluje vlhkost
 • Mnoho programů a funkcí

Nevýhody

 • Sušička potřebuje okolo sebe prostor 20–30 cm
 • Poměrně složité ovládání

Zjistit aktuální cenu

Sušička se v dnešní době rovná nejzákladnějšímu vybavení domácnosti. V období, kdy se snažíme žít co nejefektivněji a zjednodušit si práci jak to jen jde, se sušičky prádla stávají čím dál populárnějšími. Vždyť kdo by nechtěl mít vyprané a vysušené svoje oblečení v průběhu dvou hodin? Sušičky prádla představují revoluci ve vaší domácnosti a zbaví vás práce s věšením a často i se žehlením prádla.

lg

Dnes rozebereme kondenzační sušičku od firmy LG. Je specifická velikým množstvím funkcí a technických vymožeností. Jednou z nejdůležitějších technologií je tepelné čerpadlo, které umožňuje sušit prádlo vysoce efektivně s využitím minimálního množství energie. Tento spotřebič je charakteristický i systémem sušení Sensor Dry, ovšem svoji originalitu skrývá i v automatickém čištění kondenzátoru.

Design

Sušička prádla LG RC 7055AH6M potěší každé oko svým moderním vzhledem. Provedení můžeme zařadit do vysoké modelové kategorie i díky nerezovému Alcosta bubnu, který je zevnitř osvětlený LED diodami. Tento typ bubnu je vysoce odolný vůči opotřebování, rez ho vždy obejde a i po několika letech tedy bude vypadat jako nový. Navíc s kapacitou, která dosahuje 7kg, dokážete naráz vysušit o mnoho více oblečení, ať už vlněných svetrů nebo povlečení či utěrek. Velké domácnosti ji určitě uvítají s otevřenou náručí.

susicka-lg-z-predu

Rozměry sušičky LG RC 7055 AM6H jsou na solidní úrovni, jde přece o LG. Výrobci jí nabízejí v bílé barvě, ale charakteristická je hlavně designovými dveřmi, které jsou umístěné na přední straně spotřebiče. Nad nimi se ve středu nachází ovládací panel s otočným kolečkem a LCD displejem. S přehledem si tak můžete zvolit vhodný sušící program.

Jedinou nevýhodu jsme našli v jejím umístění. Musí totiž mít dostatečné místo (30 – 50 cm od stěny). Jde o těleso, které vysílá část tepla do okolí, tedy ve stísněnějších prostorech může dojít k přehřátí motoru. Pravděpodobně si jí víc užijete, pokud máte větší koupelnu. Pozitivum jsme však objevili v možnosti připojit sušičku na odpadový odtok, takže mechanické vylévání nádoby s přebytečnou vodou můžete klidně přenechat levnějším sušičkám.

Zpracování/spotřeba

Sušička prádla LG RC 7055 AH6M byla zařazena do energetické třídy A++. Díky technickému provedení kondenzačního motoru se vešla mezi TOP úsporné sušičky prádla. Nezatíží vaši peněženku a zároveň bude šetrná k životnímu prostředí. Navíc disponuje kondenzační třídou A a do vzduchu se tak rozptýlí pouze 10% vlhkosti. Nemusíte se proto obávat, že v malých prostorech budete mít kvůli sušičce saunu.

Výjimečnou vlastností tohoto LG produktu je funkce automatického čištění kondenzátoru. Nejen, že vaše prádlo zůstane čisté, ale nezanese se ani samotná sušička. Čistí se totiž automaticky až 7x během cyklu. Díky technologii invertoru čerpadla vůbec nemusíte přemýšlet nad odstraňováním žmolků, zbytků textilií a prachu ze sběrné nádoby. Dalším unikátem je Smart Diagnosis TM, který představuje inteligentní diagnostiku poruch, je schopný identifikovat a zobrazit na LCD displeji až 28 programů.

lg-spotreba

V rámci svých technologií nemůže chybět ani zvuková signalizace ukončení programu, dětská pojistka, nebo ukazatel zbývajícího času. V případě, že se vám zaplní nádoba na kondenzát, včas vás o tom informuje.

Hlavně lidé, které nebaví žehlení, určitě ocení funkci obousměrného pohybu bubnu v programech sušení jako je bavlna, jemné prádlo, osvěžení oblečení nebo smíšené prádlo.

Sušička prádla LG RC 7055 AH6M se může pochlubit i výše zmíněnou technologií efor Dry, kdy speciální senzory vyhodnotí, kdy je vhodné ukončit program sušení bez újmy na prádle. Předejde tak přesušení, zprašivění nebo sražení prádla. Sušička LG RC 7055 AH6M je však vybavená i dalšími technologiemi, které zjednoduší a zefektivní sušení. Nastavenou teplotu regulují až čtyři termostaty.

Programy

Tato sušička má neskutečně bohatou nabídku programů (až 14!), nechybí ale ani velké množství přídatných funkcí (10), kam zařazujeme například odložené sušení nebo eliminaci zmačkání prádla. Dále v této „funkcemi nabité sušičce“ najdeme 5 možností sušení a 8 senzorů – čtyři teplotní, jeden, který kontroluje vlhkost, další, které hlídají otevírání dveří a výšku vodní hladiny a poslední, jenž sleduje zanesení filtru.

Malou nevýhodu jsme objevili v ovládání, které není nejjednodušší, ale s trochou cviku se do toho časem dostane každý. Navíc máte k dispozici detailní manuál se všemi potřebnými informacemi. Za takto široký sortiment programů to určitě stojí.

Sušička prádla LG RC 7055 AH6M sice nepatří mezi přehnaně hlučné, takže sousedi v paneláku nebudou sepisovat petici za rachot vaší sušičky, avšak je potřeba mít na paměti, že sušička není pračka, takže určitou hlasitost mít bude.

Programy:

 • Bavlna
 • Smíšené prádlo
 • Syntetika
 • Objemné prádlo
 • Rifle
 • Sportovní prádlo
 • Rychlé sušení
 • Jemné prádlo
 • Vlna
 • Starostlivost o pokožku
 • Osvěžení prádla
 • Chladný vzduch
 • Teplý vzduch
 • Sušení s držákem

Verdikt

Sušičku LG RC7055AH6M můžeme zařadit mezi vskutku nejkvalitnější sušičky za poslední dva roky, nepochybně díky obrovskému množství programů a speciálních funkcí jako je Sensor Dry, automatické čištění kondenzátoru nebo Smart Diagnosis. Vyšší cena sušičky tak představuje výbornou investici, protože ušetříte nejen za energii ale i na nákladech na servis.

Jsme přesvědčení, že se vyplatí investovat do takového pomocníka, který vám zrychlí proces sušení z celého dne na nějaké dvě hodinky, navíc LG nabízí dávku komfortu, který je v porovnání s ostatními sušičkami nadstandardní. Jestli se nebojíte zainvestovat do cenově vyšší třídy těchto spotřebičů, měli byste koupi tohoto produktu rozhodně zvážit, už kvůli svému vlastnímu pohodlí. A pokud máte pro sušičku dostatek místa (LG potřebují okolo sebe 20–30 cm prostoru), tak vám LG RC 7055 AH6M rozhodně doporučujeme.

Zjistit aktuální cenu

Parametry

 • Čerpadlo: ano
 • Hlučnost: 65 dB
 • Rozměry – výška: 85 cm
 • Rozměry – šířka: 60 cm
 • Rozměry – hloubka: 64 cm
 • Hmotnost: 55 kg
 • Kapacita sušení: 7 kg
 • Typ dveří: plast
 • Osvětlení bubnu: ano 

4 komentáře: „Sušička LG RC7055AH6M : Recenze

 • 4. ledna 2018 (19:45)
  Permalink

  Dobrý den. Řešili jsem sušičku a jedním z limitních faktorů
  byla její hloubka. Vybrali jsme typ LG RC7055AH6M s tím, že
  udávaná hloubka je 64 cm, což byl pro nás opravdu „strop“.
  Tento údaj byl uváděn všude, včetně výrobce. Dnes jsme sušičku
  instalovali a skutečná hloubka /kdy je sušička naražená na zadní stěnu/
  je 67 cm. Protože nelze otevírat dveře do koupelny, sušička putuje zpět.
  Zveřejněte naši hořkou zkušenost jako varování ostatním.

  Reagovat
  • 25. března 2018 (12:52)
   Permalink

   Dobrý den,
   obáváme se, že uvedené údaje jsou sice správné, nicméně dobrý systém to není. Rozhodli jsme se po Vaší zkušenosti sušičku změřit (což nás původně, přiznáváme, nenapadlo, a máte pravdu). Chyba, nebo spíše nedorozumění, je v tom, co se bere za „oficiální hloubku“. Za tu je považována konstrukce pračky s pláštěm, ale už se do ní nezapočítávají přesahy, jako jsou dvířka, ovládání a podobně. Problém vzniká zde. Jinak nás samozřejmě mrzí, že se Vám koupě nepodařila, snad máte s novou sušičkou více štěstí.

   Reagovat
 • 2. listopadu 2018 (8:10)
  Permalink

  Dobrý den, přesně tento model jsem zakoupila, mám ji 4 rokem a při sušení mi začíná kapat voda. Hadičky jsou v pořádku, kontaktovala jsem servis vzdálený 80km, který si jí odveze a pak i přiveze, už jen doprava bude stát ranec. Prý bude zeneseny kondenzátor, který se má čistit automaticky!!!!?? Čištění by mělo stát 3.000 Kč. Tomu říkám business! Takže proč tato funkce nefunguje, netuším?! V příštím týdnu pojede do opravy. Upřímně, jsem zklamaná.

  Reagovat
  • 14. listopadu 2018 (16:21)
   Permalink

   Dobrý den,
   především nás mrzí, že se Vám sušička porouchala a že Vás to stálo drahou opravu. Bez bližší kontroly přístroje nemůžeme takto na dálku určit důvod, ale osobně si myslíme, že selhal některý ze senzorů, které by měly zajišťovat čištění kondenzátoru a tudíž, že sušička vůbec k čištění nedostala signál. Bohužel, v dnešní době nelze o žádném přístroji říct, že každý vyrobený model bude fungovat stoprocentně. Je nám jasné, že je to pro Vás slabá útěcha, ale sušička nemá dobrá hodnocení jen u nás, ale i v jiných testech, vyplývá i z uživatelských recenzí na Heuréce. Společnost LG vyrábí solidní sušičky, byť nemohou konkurovat třeba značkám, jako je Bosch či AEG. Bohužel, nejspíše jste měla špatnou ruku při volbě přístroje, což je nám líto. Můžete zkusit reklamaci, pokud se na přístroj ještě vztahuje záruka, ale nemůžeme Vám zaručit, že bude úspěšná.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *