Sušička Samsung DV80F5E5HGW : Recenze

Samsung DV80F5E5HGW

Samsung DV80F5E5HGW
9.4

Kvalita sušení

9.5 /10

Hlučnost

9.4 /10

Spotřeba

9.4 /10

Cena/výkon

9.4 /10

Výhody

 • Propojení s mobilem
 • Tří-úrovňové sušení
 • Inteligentní funkce
 • České popisy programového voliče

Nevýhody

 • Chybí expresní program
 • Nutnost manuálního čištění filtru

Zjistit aktuální cenu

Žijeme v době, kdy se snažíme zjednodušit si život na maximum. Skvělou alternativou na zvýšení komfortu přímo u nás doma je sušička prádla. Dnes by už neměla chybět v žádné domácnosti. Prioritou při výběru sušiček prádla je u většiny uživatelů cena, respektive roční spotřeba. Vyplatí se ale koupit dražší sušičku nižší úsporné třídy nebo raději vsadit na levnější alternativu? U sušiček, stejně jako u jiných spotřebičů většinou platí, že nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné sušičky. Právě proto, že budou mít vyšší spotřebu. V dnešním testu si tedy rozebereme detailněji sušičku prádla Samsung DV80F5E5HGW, který vás překvapí nejednou funkcí.

samusng

Design

Tento model nás zaujal především elegantním Crystal Gloss designem a grafickým LED displejem. Dominantou jejího vzhledu jsou dvířka s možností otevírání zprava, ale i zleva. Z větší části jsou prosklené, ale punc originality si Samsung DV80F5E5HGW získala díky spodní třetině dveří. Tato část je z bílého plastu a dvířka tím pádem působí zajímavým asymetrickým dojmem. Sušička tak spolehlivě vyčnívá mezi ostatními konkurentkami.

Výhodu jsme našli v provedení tzv. Diamantového bubnu. Vyznačuje se jedinečným designem Soft-curl s hladkými výstupky ve tvaru diamantu, které jsou mimořádně šetrné k prádlu. Jeho kapacita je 8kg, což už dnes není v rámci těchto spotřebičů zvláštnost, spíše průměr. Zevnitř je podsvícený, takže se vám už nestane, že při vybírání prádla nějaký kousek přehlédnete.

samsung-dv80f5e5hgw-susicka

Vpravo nahoře se nachází velký černý LCD displej lemovaný tlačítky s detailnější modifikací programů. Sušička Samsung DV80F5E5HGW je vybavená sběrnou nádobou na kondenzát, kterou musíte vyprazdňovat pravidelně po každém cyklu. V případě, že na vylévání kondenzátu často zapomínáte, sušičku můžete zapojit odvodem do kanalizace nebo umístit vývod do vany či umyvadla.

V případě, že se vám do bytu nevejde sušička s pračkou, stačí, když využijete spojovací sadu. Její naistalování najdete v návodu na použití sušičky.

S programovým panelem si nemusíte lámat hlavu ani tehdy, když nemáte praxi v angličtině, protože je dostupný s českými a slovenskými popisky, které jsou součástí balení sušičky Samsung DV80F5E5HGW.

Zpracování/spotřeba

Nejnovější trendy nás stále upozorňují, že žijeme v tzv. šetrné době. Všechny komponenty sušičky Samsung DV80F5E5HGW jsou navrhnuté tak, aby využívala spotřebovanou energii co nejefektivněji. Zařazujeme ji do energetické třídy A++, která představuje téměř špičku v šetrnosti. Svoje A se dvěma plus si zasloužila díky senzorům vlhkosti prádla, které spolehlivě snímají stav prádla v bubnu a na základě toho přizpůsobují zbývající čas do konce cyklu.

Sušička Samsung DV80F5E5HGW dosahuje hlučnosti 65 dB. Zařazujeme jí proto mezi více než 80% sušiček, tato hodnota je více než běžná. Je nutné počítat s tím, že zvuk sušičky se nedá porovnávat s hlučností pračky, jelikož obě pracují na jiném principu. Z tohoto důvodu je nejvhodnější sušičku umístit do uzavřených prostor s oknem, ideálně do koupelny.

samsung-dv80f5e5hgw-susicka-efektivita

Co se týče filtru, nejvhodnější je čistit ho po každém druhém sušení, ale pokud zapomenete, sušička vám to včas připomene prostřednictvím funkce Filter Clean Alarm. Snímač zabudovaný v sušičce dokonce zkontroluje, jestli byl kondenzátor vyčištěný dostatečně.

Na vyčištění filtru stačí otevřít spodní část sušičky Samsung DV80F5E5HGW a černou houbu umýt vodou. Vnitřní části za šuplíkem ve filtru doporučujeme vysát nebo vyčistit štětcem, nikoliv holou rukou.

Automatický systém sledování chyb Smart Check zajišťuje a diagnostikuje problémy a poskytuje jednoduché řešení na jejich odstranění pomocí aplikace pro smartphony. V této vychytávce vidíme velký potenciál, protože dokonce umožňuje ovládat sušičku na dálku a upozorní vás, až je prádlo suché. Výrobci neupřednostnili pouze iPhony, aplikace je dostupná i pro operační systém Android. Může vám dokonce i zachránit peněženku před příchodem servisního technika.

susicka-bielizne-samsung

Tato sušička je vybavená dětskou pojistkou i funkcí odloženého startu. Ta spočívá v tom, že si můžete sami určit, kdy se má sušička spustit. Například v 5 ráno před ranním shonem do práce.

Drobnou nevýhodu jsme našli v nepředvídatelných situacích, kdy vám vypadne elektřina. Tato sušička totiž nemá paměť, což znamená, že po opětovném zapnutí už sušička nepokračuje v původním programu. Je nutné si potom znovu pohrát s nastavením programu a začít znovu.

susicka-pradla-dv80f5e5hgw

Programy

U sušičky prádla Samsung DV80F5E5HGW se můžete rozhodnout mezi 10 programy. Možností není až tak moc, o to lepe se ale dá při výběru správného cyklu rozhodnout. Cyklus vybíráte podle štítku na oblečení, respektive podle jeho materiálu, chladu vzduchu nebo doby sušení.

Zajímavým prvkem sušičky prádla Samsung DV80F5E5HGW jsou tři volitelné stupně sušení. Tato možnost vypovídá o tom, že na LED displeji si můžete zvolit 3 úrovně sušení podle vlastního uvážení.

Programy jednotlivě:

 • extra suché
 • suché na žehlení
 • suché do skříně
 • jemné
 • outdoor
 • sportovní oblečení
 • rychlé sušení
 • teplý vzduch
 • studený vzduch
 • nastavení času sušení

Verdikt

Sušička Samsung DV80F5E5HGW patří mezi modely, které splňují parametry nejen běžného, ale i náročnějšího uživatele. Z průměru vyčnívá díky mobilní aplikaci nebo tříúrovňovému sušení, které nemají ani špičkové modely konkurence. Právě těmito neobvyklými vlastnostmi se od nich odlišuje. I navzdory tomu, že na základě účinnosti sušení je zařazená do skupiny B (A je nejlepší, G nejslabší) jí považujeme za volbu, kterou byste rozhodně neměli ignorovat.

Zjistit aktuální cenu

Parametry

 • Čerpadlo: ano
 • Hlučnost: 65 dB
 • Rozměry – výška: 85 cm
 • Rozměry – šířka: 60 cm
 • Rozměry – hloubka: 60 cm
 • Hmotnost: 53,3 kg
 • Kapacita sušení: 8 kg
 • Typ dveří: sklo a plast
 • Osvětlení bubnu: ano 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *