Sušička Siemens iQ500 WT45W460BY : Recenze

Siemens iQ500 WT45W460BY

Siemens iQ500 WT45W460BY
9.3

Kvalita sušení

9.3 /10

Hlučnost

9.0 /10

Spotřeba

9.4 /10

Cena/výkon

9.5 /10

Výhody

 • AntiVibraton Design – minimum vibrací
 • EcoSilence systém pro snížení hluku
 • Efektivní čerpadlo
 • Bezúdržbový kondenzátor

Nevýhody

 • Dvířka se dají otvírat pouze doprava
 • Absence programu pro rychlé sušení

Zjistit aktuální cenu

Člověk, jak je pro něj přirozené, vymýšlí stále nové a nové způsoby, jak si usnadnit život. Jednou z takových věcí, které vám doma dodají na pohodlí a klidu, jsou i sušičky prádla. Ty vás zbaví nutnosti rozvěšovat prádlo na sušáky, věnovat mu čas a tahat si do bytu zbytečnou vlhkost. Některé jsou vývojově tak daleko, že po vysušení prádlo dokonce nemusíte ani žehlit. Stačí ho prostě složit, jemně vyhladit rukou, a voňavé a hebké ho uložit do skříně. Tam na vás bude nadýchané čekat, než si ho obléknete a oslníte perfektním vzhledem. To jsou tedy sušičky prádla.

V dnešní recenzi si pozorně prohlédneme sušičku Siemens iQ500 WT45W460BY. Dobré jméno firmy se v tomto případě spojuje s kvalitou a propracovanými technologiemi sušičky.

uvodna

Design

Podívejme se nejprve na vzhled sušičky iQ500 WT45W460BY. I přesto, že na její výrobu je použito velké množství plastu, vás určitě zaujme nápaditým a inovativním využitím nerezu a skla. Společně vytváří velmi zajímavou kombinaci, která zcela jistě potěší oko laika i odborníka. Design tedy můžeme hodnotit jako velmi dobrý. Z průměru nijak nevybočuje ani svými rozměry, nemusíte se tedy bát, že by se vám do domácnosti nevešla.

K ovládání slouží dotykový LED displej, umístěný v pravém horním rohu sušičky. Je poměrně jednoduchý na pochopení, přehledný, a umožňuje vám udělat se sušičkou, cokoliv si budete přát. Kromě základního tlačítka Start a pauza tam najdete třeba možnost nastavení zvukového signálu konce cyklu, zobrazení jeho průběhu, či nastavení funkcí.

displej

Drobnou nevýhodou sušičky je upevnění dvířek. Bohužel jsou uchycena napevno, takže otevírat se dají jen doprava, chybí možnost volby. Možná si řeknete, že o nic moc nejde, na druhou stranu je však potřeba si uvědomit, kolik místa můžete  volbou směru otvírání ušetřit. Pevné uchycení dvířek vás limituje, mimo jiné i v umístění sušičky.

Co je naopak výhodou dvířek, je jejich skleněná vyplň. Není tedy problém nahlédnout během sušení dovnitř, a zkontrolovat si, jestli je všechno v pořádku. Kdyby náhodou nebylo, můžete prostě cyklus přerušit a dveře si otevřít. Kromě toho najdete ve dveřích také dětskou pojistku. Rozhodně se to vyplatí, aby si vaše malé ratolesti nemohly prohlédnout sušičku v chodu důkladně zevnitř. Problém může být, že celý systém zablokovat nejde. Děti mohou tedy sušičku bez problému samy zapnout. Předejít tomu můžete jenom tím, že ji budete vytahovat ze zásuvky pokaždé, když sušení skončí.

K sušičce nedílně patří také buben. Ten, který je zabudován v tomto modelu, může sušit až osm kilogramů prádla. Je to poměrně běžná kapacita, vhodná pro rodiny s dětmi, které prádlo suší velmi často. Tento je navíc kompletně nerezový, využívající systém SoftDry. Ten, díky speciálně tvarovaným nosičům s prohlubněmi zajistí stabilní proudění vzduchu a stálou teplotu, dokáže tak prádlo sušit daleko šetrněji a méně vaše oblečení opotřebovává. Další předností bubnu naší sušičky je také fakt, že je uvnitř vybaven LED světlem. Nestane se vám tedy, že byste nějaký kousek oblečení v sušičce zapomněli.

susicka-siemens

Zpracování a spotřeba

Nejdůležitějším údajem, který nás v rámci spotřeby zajímá, je zařazení do energetické třídy. Zde si můžeme říct, že Siemens iQ500 WT45W460BY vychází ze souboje s jinými sušičkami velmi dobře. Tím, že patří do třídy A++, máte totiž zajištěnu výraznou úsporu energie. A tím šetříte nejen životní prostředí, ale i svou kapsu. Při dlouhodobém použití se vám časem vynulují náklady, které budete muset do takové sušičky investovat navíc oproti některým levnějším modelům, a později sami uvidíte úsporu.

spotreba-susicky

Šetřit energií vám ostatně pomůže také tepelné čerpadlo, které je součástí sušičky, a které díky inovativním systémům nemá tak vysokou spotřebu, jakou byste našli u sušiček nižších tříd. Nízké spotřeby a vysoké kvalitu sušení můžete docílit mimo jiné také pravidelným čištěním kondenzátoru sušičky. Tady vám ale odpadají starosti s mechanickým čištěním, protože součástí tohoto modelu je samočisticí kondenzátor SelfCleaning Condenser.

Někdy bývá u sušiček problémem jejich přílišná hlučnost. U sušičky Siemens iQ500 WT45W460BY to nehrozí. Hlučnost tohoto modelu odpovídá 65 dB, což by se mohlo zdát jako poměrně vysoká hodnota. Uvážíme-li ale, na jakém principu sušičky prádla fungují, nemůžeme se divit. Naopak, je to v průměru celkem nízká hodnota, na které se podepisují dvě zajímavé technologie. Tou první je anti-Vibration design sušičky, který díky kruhové struktuře bočních panelů zajišťuje větší stabilitu a tišší chod sušičky odstraněním vibrací. Druhou je pak kompresor EcoSilence, který, jak již říká jeho jméno, je speciálně odhlučněný a upravený tak, aby šetřil energii a dosahoval maximální efektivity. Ostatně, pokud vám hluk vadí, můžete spotřebič umístit do koupelny, nebo třeba do sklepa, odkud jej tolik neuslyšíte.

siemens

Programy

Sušička Siemens iQ500 WT45W460BY obsahuje dva zajímavé a velmi výhodné systémy, které vám usnadní práci s prádlem. Systém AutoDry kontroluje v celém průběhu cyklu teplotu a vlhkost prádla. V případě, že usoudí, že prádlo je dostatečně suché, může ukončit cyklus dřív. Minimalizuje se tak riziko, že si oblečení v sušičce zničíte. Užitečnou vychytávkou na podobném principu je i systém Duo-Tronic, díky němuž vám bude stačit zvolit jen program sušení. Na základě senzorů, kterými je sušička protkaná, pak systém sám zjistí, co vaše prádlo potřebuje, a upraví průběh sušení tak, aby pro vás byl co nejvýhodnější.

Jinak sama o sobě disponuje sušička celkem jedenácti programy. Nechybí ten nejzákladnější pro bavlnu, ani některé speciální, jako je třeba program Outdoor. Ten ocení zejména příznivci sportu a všech venkovních aktivit. Pro oblečení, které je k takovým příležitostem vhodné, je totiž třeba speciální péče jak při praní, tak i při sušení. Tu vám program poskytne. Velmi platný pro vás může být i program načechrání, který dodá vašim svetrům nebo dekám pěkný, vzdušný vzhled a hebkost. Podobně citlivý je například program pro sušení spodního prádla, který dá pozor, aby se něco z těchto málo odolných kousků oblečení nezničilo.

Co považujeme za nevýhodu je absence rychlého programu sušení. Ten se velmi hodí pro malé objemy prádla, které však potřebujete mít suché velmi rychle. Na druhou stranu, základní požadavek na odložení startu až o 24 hodin tento model splňuje.

Programy:

 • Vlna finish
 • Načechrání
 • Bavlna
 • Mix
 • Outdoor
 • Ručníky
 • Časový program teplý
 • Časový program studený
 • Spodní prádlo
 • Super 40
 • Halenky a košile

Verdikt

Značka Siemens patří tradičně mezi ty, které se nebojí do svých výrobků zavádět nové technologie. Ani sušička Siemens iQ500 WT45W460BY není výjimkou. Ostatně, pečetí kvality ECARF se může pochlubit málokterý spotřebič. Znamená to, že se o vaše prádlo pečlivě postará. Na druhou stranu, někdy nepodává zrovna špičkové výkony. Zejména, pokud sušíte rifle nebo košile, může ve švech nebo pod límečkem zůstat vlhkost. Není problém prádlo ručně dosušit, ale za nás je to rozhodně nedostatek. Navíc, některé základní funkce sušičce chybí. I přes nízkou hlučnost a pěkný design tedy nemůžeme posunout sušičku výš, než do průměru.

Zjistit aktuální cenu

Parametry:

 • Čerpadlo: ano
 • Hlučnost: 65 dB
 • Rozměry – výška: 84,2 cm
 • Rozměry – šířka: 59,8 cm
 • Rozměry – hloubka: 59,9 cm
 • Hmotnost: 53 kg
 • Kapacita sušení: 8 kg
 • Typ dveří: sklo
 • Osvětlení bubnu: ano 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *