Sušička Whirlpool HSCX 70311 : Recenze

Whirlpool HSCX 70311

Whirlpool HSCX 70311
9.1

Kvalita sušení

9.2 /10

Hlučnost

8.8 /10

Spotřeba

9.3 /10

Cena/výkon

9.0 /10

Výhody

 • Design Absolute
 • Steam Care TM – program na bázi páry
 • Oboustranné otevírání dvířek
 • 5letá záruka na motor

Nevýhody

 • Nemá vnitřní osvětlení
 • Pro někoho komplikovanější ovládání

Zjistit aktuální cenu

Časy, kdy se v bytě nedalo pohnout, protože všude strašily sušáky, je nenávratně pryč. Vlhkost se tehdy dala krájet, a ne a ne se zbavit prachu. Dnes jsme se ale přece jen pohnuli z místa. Posledních 5 let bylo u nás v Česku revolučních, a konečně jsme začali využívat perfektní spotřebič – sušičku prádla. Prádlo tak vyschne za zlomek času v porovnání s předešlým klasickým sušením, je viditelně hebčí, nadýchanější a voňavější. V tomto testu vás detailně informujeme o sušičce prádla Whirlpool HSCX 70311, který je sice levnější, ale na kvalitě jí to neubírá. Ostatně, posuďte sami.

Design

Nákup spotřebičů dokáže jejich uživatelům pořádně zamotat hlavu. Je totiž velmi náročné najít modely, které budou skvěle ladit s prostředím, a mimo své praktického využití také stylově zapadnou do domácnosti. Společnost Whirlpool ale vytvořila produkty se společnými rysy, které vytvářejí harmonii stejného stylu.

Sušička prádla Whirlpool HSCX 7011 se svým provedením zařazuje do rodiny spotřebičů se společným charakteristickým designem Absolute. Po volně stojících multifunkčních mikrovlnkách JetChef a vestavěných spotřebičích v čele s mikrovlnnými a teplovzdušnými troubami jsou tyto jeho prvky poprvé použité i u praček a sušiček. Díky tomu všechny spotřebiče v domácnosti dokonale ladí.whirlpool-lcd

Toto provedení reprezentují hranatější linie, minimalismus a velký textový displej s přehledným zobrazováním. Charakteristickou dominantou je centrální ovládací tlačítko s ikonou technologie šestého smyslu. Toto tlačítko je hlavním vizuálním i ovládacím prvkem, který slouží k výběru a potvrzení volby. Základním rysem, který odděluje vzhled praček a sušiček z nové řady Supreme Care, je provedení masivních dvířek bubnu o průměru 50 centimetrů.

V sušičce prádla Whirlpool HSCX 70311 můžete naráz vysušit 7kg prádla, což není na škodu, hlavně pokud žijete ve větší domácnosti, kde je praní a sušení prádla na denním pořádku.

Sušička prádla Whirlpool HSCX 70311 má vyvinutý speciální asymetrický pohyb bubnu Wave Motion, který zabezpečuje rovnoměrné rozložení oděvů v nerezovém bubnu a umožňuje lehký přechod vzduchu přes jejich vlákna.

Dalším plusem je dětská pojistka. Většinou pojistky zabraňují pouze otevření sušičky během programu, ale v tomto případě budou uzamknuty i nastavené funkce probíhajícího cyklu. Je natolik bezpečná, že dokonce zabrání spotřebič zapnout.

Kondenzační sušička Whirlpool HSCX 70311 z řady Supreme Care vám nebude překážet, můžete si totiž vybrat, do které strany se budou otevírat dvířka. Ušetříte tak o trochu více tolik vzácného prostoru, který ocení hlavně bytové domácnosti. K dispozici má filtr, 5 litrový zásobník na kondenzát, zobrazení zbývajícího času, ukazovatel zanesení filtru nebo indikaci plného zásobníku vody.

Zpracování/spotřeba

Tento model zařazujeme do energetické třídy A+, což znamená, že spotřebuje o 25% méně energie a času jako spotřebič v energetické třídě A.

Sušička Whirlpool HSCX 70311 je známá svým šestým smyslem a 3D proudem vzduchu. Šestým smyslem se často vyznačují dražší sušičky, čímž nás příjemně překvapila. Tento smysl automaticky zaznamenává úroveň vlhkosti každé náplně a podle ní si sušička sama stanoví vhodné parametry sušení. Potom díky 3D proudu vzduchu, které dokonale distribuuje vzduch skrze zadní stěnu, žebra a bublinkový povrch bubnu vysuší vaše prádlo maximálně efektivně a šetrně.

Patří do řady sušiček navržených na bázi tepelného čerpadla, které v sobě kombinují mimořádný sušící výkon a výraznou úsporu energie. Tento model má vysoce efektivní, tichý a spolehlivý motor, na který společnost Whirlpool stanovila až 5letou záruku. Důležitou informací však je, že záruka nabude platnosti až po zaregistrování spotřebiče na adrese www.whirlpool.eu/register.

whirlpool-susicka

Super vychytávkou je, že pomocí otáčení bubnu v krátkých intervalech po dobu až 12 hodin zajišťuje sušička prádla Whirlpool HSCX 7011 provětrávání prádla v případě, že ji nemůžete vybrat hned po skončení cyklu.

V rámci hlučnosti patří mezi běžné sušičky, což je na tuto cenovou třídu skutečně výborná zpráva. Dosahuje totiž maximálně 65 dB, v porovnání s průměrem sušiček 65–66 dB. I když jde o spotřebič pracující na bázi ohřevu vzduchu, sušičku doporučujeme umístit do uzavřených prostor, jako je koupelna, technická místnost nebo sklep. Generuje však určité teplo, proto je ideální pro ni najít místo v blízkosti okna.

Drobnou nevýhodu jsme našli v absenci vnitřního osvětlení. Sušička proto musí být umístěna na dobře osvětleném místě, aby se nestalo, že v ní něco zapomenete.

Programy

Nemusíte mít obavy, že mezi programy nebude z čeho vybírat. Ať už se chystáte sušit bavlněné, smíšené nebo syntetické textilie, sušička poskytuje výběr z 10 programů. Whirlpool HSCX 70311 se může pochlubit programem Steam Care TM, který pracuje na principu provzdušnění nebo osvěžení prádla parou. Dalším efektivním programem je Wool Excelence – nejlepší program na vlnu bez nutnosti příslušenství. Podle testu předních evropských značek zřízeného nezávislým švýcarským institutem Swissatest testmaterialien AG Test Report č. 20130292 potvrdil společnosti Whirlpool nejlepší výsledky v sušení vlny při IFU – doporučené náplní (stav z roku 2014).

Zvolit si můžete extra časové nastavení v rozmezí 10 – 180 minut, intenzitu sušení, nemačkavou úpravu díky technologii Refreshing Ball TM, automatické ochlazování, jemné sušení nebo rychlé/krátké sušení. Na konec sušícího programu vás upozorní zvuková signalizace a samozřejmostí je též tlačítko start/stop, díky kterému můžete pozastavit cyklus a zkontrolovat, případně přihodit nebo vyměnit část prádla. Za samozřejmost považujeme funkci odložený start.

Programy:

 • Eko bavlna – energetický úsporný program na bavlněné prádlo
 • Bavlna – 3 intenzity – na žehlení, suché a extra suché
 • Mix – na sušení smíšeného prádla z bavlny, lnu, syntetických vláken a jejich směsí
 • Syntetika – 3 intenzity – na žehlení, suché a extra suché
 • Jemné prádlo – sušení jemných tkanin, které vyžadují citlivé zacházení
 • Wool excelence – na sušení vlny označené štítkem TOTAL EASY CARE WOOL
 • Velké kusy XXL – sušení velkých kusů prádla, jako například návleky a deky
 • Provzdušnění – osvěžení a načechrání prádla bez zahřívání
 • Steam Care TM – Parní program – osvěžení prádla pomocí páry
 • Čas sušení – časově omezený program sušení

Verdikt

Společnost Whirlpool opět potvrdila svojí kvalitu a propracovanost detailů. Shrnuli jsme vám nejsilnější stránky sušičky Whirlpool HSCX 70311, mezi které bez pochyby patří program Steam Care TM stejně jako i cyklus provzdušnění bez využití tepla. Jsme přesvědčení, že tento model může konkurovat i dražším sušičkám a že patří mezi nejlepší ve své kategorii. Kdo by do takové investice, s pětiletou zárukou po registraci na webu Whirlpool, nakonec nešel?

Zjistit aktuální cenu

Parametry

 • Čerpadlo: ano
 • Hlučnost: 65 dB
 • Rozměry – výška: 84,5 cm
 • Rozměry – šířka: 59,6 cm
 • Rozměry – hloubka: 65,9 cm
 • Hmotnost: 47 kg
 • Kapacita sušení: 7 kg
 • Typ dveří: sklo
 • Osvětlení bubnu: ne 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *