Sušička Whirlpool HSCX 80530 : Recenze

Whirlpool HSCX 80530

Whirlpool HSCX 80530
9.5

Kvalita sušení

9.5 /10

Hlučnost

9.5 /10

Spotřeba

9.6 /10

Cena/výkon

9.5 /10

Výhody

 • 3D proudění vzduchu
 • Technologie WaweMotion
 • Energetická třída A+++
 • Široká nabídka programů

Nevýhody

 • Chybějící osvětlení bubnu
 • Nutnost častého čištění filtru

Zjistit aktuální cenu

Dnešní doba je naprosto úžasná a jedinečná tím, že si lidé dokázali najít řadu cest, jak si usnadnit život a ušetřit zbytečnou práci. Ještě před sto lety musely ženy v domácnosti prát u potoka nebo na valše, sušit prádlo na slunci nebo ho věšet na šňůru, vlhčit a zase sušit a nakonec žehlit těžkou kovovou žehličkou. Trvalo to hodně dlouho a jistě to bylo náročné a nepříjemné. Dnes je naštěstí všechno jinak. Pračky jsou automatické, žehličky jsou daleko lehčí a menší, dlouho však zůstávala nutnost věšet prádlo a zase ho sbírat. Poslední dobou však na trhu přibývá chytrých pomocníků, sušiček prádla, které tento problém řeší.

V dnešní recenzi se zaměříme na sušičku Whirlpool HSCX 80530. Jedná se o poměrně nový výrobek na trhu, který dosahuje u zákazníků značné obliby. Pojďme se tedy podívat společně na Whirlpool HSCX 80530 test a společně si projít výhody a nevýhody tohoto spotřebiče.

Design

První, čeho si u takových spotřebičů všimneme, je jejich design. Pojďme si tedy napřed posoudit kondenzační sušičku Whirlpool HSCX 80530 z tohoto pohledu. Musíme říci, že její celkový vzhled je velmi zajímavý, pěkně řešený a návrháři společnosti Whirlpool si s ním opravdu pohráli. Její bílé křivky a vypracované linie dotváří k ideálu sušičkové krásy efektní dvířka z tmavého skla a černý ovládací LCD displej na středu nad dvířky. Co nám dojem trochu kazí, jsou pouze rozměry (84,5 x 59,6 x 67,5 centimetrů) které jsou mírně větší, než je běžné. Ovšem hmotnost 47 kilogramů je zase mírně nižší než u jiných modelů, tím se nedostatek vykompenzuje. Design sušičky tedy hodnotíme jako celek velmi kladně, podívejme se blíže na jednotlivé části sušičky.

susicka-whirlpool-hscx-80530

Nejvíce nás asi bude zajímat buben. Na tom se celá sušička zakládá. Zásadními údaji jsou pro něj maximální náplň, která je osm kilogramů, a jeho objem. Ten je lehce nadprůměrný, 121 litrů je pěkná hodnota. Do bubnu se dostanete skrze celoskleněné černé dveře, které můžete otevírat až do úhlu 140 stupňů, tudíž téměř do roviny. Navíc si můžete zvolit, na kterou stranu je budete otvírat, ať už kvůli prostorovému řešení nebo kvůli vašemu pohodlí. Samotný buben je nerezový, a jeho povrch je speciálně upraven tak, aby zajistil vašemu prádlu co nejlepší péči. Disponuje totiž technologií 3D proudění vzduchu. Díky žebrům a bublinkové úpravě povrchu se vzduch, přicházející přes zadní stěnu, dokonale rozprostře po celé sušičce a účinně vysouší vaše prádlo. To celé pohání tichý motor SenseInverter, který je srdcem celé sušičky. V čem ale spatřujeme nevýhodu, je absence vnitřního osvětlení bubnu. Při vybírání oblečení ze sušičky si nemůžete zkontrolovat, jestli jste tam něco nezapomněli.

Co také naše Whirlpool HSCX 80530 recenze nemůže jen tak přejít, je šikovný dotykový LCD displej. Ten je přehledný a snadno ovladatelný. Kromě aktuálního programu z něj můžete vyčíst i zbývající čas cyklu. Výraznou pomocí pro vás bude také ukazatel plného zásobníku nebo zaneseného filtru. Obojí má neblahý vliv na chod sušičky a může vést k poruše, pokud vás ale spotřebič sám upozorní, riziko se snižuje.

whirlpool-hscx-80530-buben

Zpracování/spotřeba

Předmět našeho testu, Whirlpool HSCX 80530, patří do nejvyšší třídy sušiček. Pokud jde o účinnost a efektivitu sušení, pohybuje se v nejvyšších patrech, zařadili bychom ji do A třídy sušiček a to už je velmi dobré hodnocení. Do nejvyšší třídy bychom ji zařadili i z hlediska energetické třídy. Můžeme si hned na začátek říct, že patří do kategorie A+++, což je nejlepší možné umístění. Co to znamená? Že vstupní investice asi nebude zrovna malá, ovšem při intenzivním používání se můžete spolehnout, že se vám vyplatí. Je totiž velmi efektivní a určitě s ní ušetříte spoustu peněz za elektřinu. Proč? To je pěkně rozepsané na hlavní stránce našeho webu, tady si můžeme jen říci, že ve srovnání se sušičkou třídy B se při stejném používání za rok, dva rozdílné pořizovací náklady vymažou.

whirlpool-hscx-80530-stitek

Podívejme se dále na fungování tohoto modelu. V sušičce najdete tepelné čerpadlo, filtr, který vám pomůže prádlo zbavit žmolků nebo psích chlupů a zachytit je během sušení, ale také zásobník odváděné vody. Právě o poslední dvě jmenovaná zařízení je potřeba pečovat. Plný zásobník (maximální kapacita je 5 litrů) může způsobit, že v něm bude voda zahnívat a prádlo bude páchnout, ucpaný filtr může naopak snižovat efektivitu sušičky a vést k poruchám.

Pokud jde o samotné fungování sušičky, nejvíce nás bude zajímat její hlučnost. Můžeme zde konstatovat, že Whirlpool HSCX 80530 spadá se svou hlasitostí 65 dB do naprostého průměru. Není to sice nejtišší spotřebič, sušičky jsou však hlasité obecně. Pokud je ale umístíte do odizolované místnosti, nebo někam dál od obýváku či ložnice, nemusí vám hluk příliš vadit. Naopak, zvukové signály na konci cyklu nebo při poruše jistě oceníte. Ovšem ani v případě, že byste signál přeslechli a prádlo v sušičce zůstalo i po ukončení sušení, nezmačká se. Díky technologii WaweMotion je zajištěn zpětný pohyb bubnu, díky čemuž se rozložení prádla mění a nezmačká se. Podobně dobře je o vaše prádlo postaráno i během sušení. Díky senzorům a technologii šestého smyslu sušička přizpůsobuje teplotu i celý proces tak, aby byla zajištěna optimální péče o vaše prádlo. Během chodu sušičky jsou navíc dvířka zamčena dětskou pojistkou, aby byla zajištěna bezpečnost vašich ratolestí.

Programy

Jak vyplývá z dosavadního popisu sušičky Whirlpool HSCX 80530, jedná se o velmi dobrý model. Rozhodující je však především programové vybavení sušičky, i sebelepší přístroj s malým počtem programů je zákazníkům tak říkajíc k ničemu. Konstatujme tedy společně, že dvanáct programů je pro tuto sušičku tak akorát dostačující, navíc když zahrnují většinu prádla, se kterou se doma setkáte, včetně velkých kusů, jako jsou prostěradla nebo povlečení. Navíc sušička disponuje technologií pro provzdušnění a osvěžení vašeho prádla.

whirlpool-hscx-80530-displej

Co hodnotíme jako velkou výhodu, je velká flexibilita programů. Kromě toho, že můžete odložit start cyklu a korigovat takto začátek sušení, lze si vybrat také z nabídky speciálních programů, jako je třeba nemačkavá úprava oblečení nebo automatické ochlazování. Od věci ostatně není ani rychlé sušení, pokud potřebujete usušit třeba halenku nebo košili ještě než ráno vyrazíte do práce. Ostatně, časové nastavení je taktéž velmi rozmanité, od deseti minut do tří hodin, a záleží jen na vás, vašem času a druhu prádla, jak rychlý proces bude.

Programy:

 • Eco bavlna
 • Bavlna
 • Smíšené prádlo
 • Syntetika
 • Jemné prádlo
 • Extra jemné prádlo
 • Hedvábné prádlo
 • Peří
 • Vlna
 • Sport
 • Jeans
 • Velké kusy prádla

whirlpool-hscx-80530

Verdikt

Jak by tedy náš test Whirlpool HSCX 80530 ohodnotil na závěr? Především se jedná o sušičku vysoké energetické třídy, která je při sušení prádla skutečně velmi efektivní. Má bohatou programovou výbavu a je nastavená tak, aby dokázala sama nejlépe reagovat na stav prádla a na průběh cyklu. Pravda, najdeme u ní drobné nedostatky, ale jen v rovině detailů, jako je třeba chybějící osvětlení bubnu, bez kterého se docela dobře obejdete. A co Whirlpool HSCX 80530 cena? Je o stupínek vyšší, než jakou byste našli třeba u sušiček kategorie B, ale o to více se vám vyplatí. Je tedy pouze na vás, jestli do ní raději zainvestujete na začátku a pak budete šetřit, nebo naopak.

Zjistit aktuální cenu

Parametry

 • Čerpadlo: ano
 • Hlučnost: 65 dB
 • Rozměry – výška: 84,5 cm
 • Rozměry – šířka: 59,6 cm
 • Rozměry – hloubka: 65,9 cm
 • Hmotnost: 47 kg
 • Kapacita sušení: 8 kg
 • Typ dveří: sklo
 • Osvětlení bubnu: ne 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *